Vētrā Eiropā dzīvību zaudējuši jau 12 cilvēki

Spēcīgā vētrā Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā un Itālijā gājuši bojā 12 cilvēki, tai skaitā divi ugunsdzēsēji, un nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ Ziemeļeiropā dažviet tika pārtraukta gaisa un dzelzceļa satiksme.

Vācijā vētrā dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki, tostarp divi ugunsdzēsēji, trīs cilvēkiem uzkrita nolūzuši koki, divi zaudēja kontroli pār saviem transportlīdzekļiem, bet vēl viens nokrita no mājas jumta.

Vācijas policija piektdienas rītā paziņoja, ka aizvadītajā naktī Saksijā-Anhaltē miruši divi vīrieši.

Viens no vīriešiem - 65 gadus vecs - nokrita no mājas jumta, kuru centās nodrošināt pret vētru, bet otru - 34 gadus vecu vīrieti - nosita krītošs koks, paziņoja policija.

Vācijā ceturtdien tika apturēti visi tālsatiksmes vilcienu reisi un tika atcelti arī daudzi iekšzemes avioreisi. Vācijas dzelzceļa uzņēmums «Deutsche Bahn» piešķīra stacijās iestrēgušajiem pasažieriem čekus pārnakšņošanai viesnīcā.

Vācijas starppilsētu ātrvilcieni ICE piektdien atsākuši kursēt, bet pārējā dzelzceļa satiksme vēl ir apgrūtināta, sevišķi Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē, ziņo «Deutsche Bahn».

ICE vilcieni ceturtdien tika apturēti pirmo reizi kopš 2007.gada, kad Vāciju arī piemeklēja spēcīga vētra.

Simtiem dzelzceļa kompānijas darbinieku strādāja visu nakti, lai attīrītu sliedes no vētras nolauztajiem kokiem un zariem un salabotu bojājumus.

Vētrā Vācijā ceturtdien gāja bojā arī divi ugunsdzēsēji, kas piedalījās ārkārtas operācijās, un divi kravas mašīnu šoferi, kuru spēkrati stiprā vējā apgāzās.

Vēl viens autovadītājs Vācijā gāja bojā, kad viņš zaudēja kontroli pār savu automašīnu un tā ietriecās kravas mašīnā.

Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē gāja bojā arī 59 gadus vecs tūrists, kad viņam uzkrita koks.

Vētra «Frīderike» arī norāva skolas jumtu Tīringenes federālajā zemē, kad ēkā atradās bērni, tomēr neviens netika ievainots.

Vētra Vācijā radījusi zaudējumus 500 miljonu eiro apmērā, piektdien paziņoja Vācijas Apdrošināšanas asociācija.

2007.gadā Vāciju skārusī vētra «Kirils» radīja zaudējumus divu miljardu eiro apmērā, norādīja apdrošinātāji.

«Deutsche Bahn» piektdien pavēstīja, ka arī dzelzceļa tīklam radīti miljonos eiro lēšami zaudējumi.

Postījumu likvidēšana ir nepieciešama vismaz 200 dzelzceļa posmos, pavēstīja kompānija, piebilstot, ka vētrā ne pasažieri, ne arī dzelzceļa darbinieki nav cietuši.

«Spēcīgās vētras ekstrēmā ietekme ir acīmredzama - daudzviet Vācijā gaisa, auto un dzelzceļa transports nebija iespējams,» norādīja «Deutsche Bahn» pasažieru pārvadājumu direktors Bertolds Hubers.

Nīderlandē dzīvību zaudēja divi 62 gadus veci vīrieši, kuriem uzkrita koki. Beļģijā gāja bojā autovadītāja, kad viņas automašīnu sadragāja krītošs koks mežā.

Itālijā kāds vīrietis gājis bojā, kad vējš viņu nopūta no mājas jumta.

Amsterdamas Shipholas lidosta ceturtdien vētras dēļ bija spiesta uz gandrīz stundu atlikt visus reisus. Tie tika apturēti neilgi pēc plkst.11 (plkst.12 pēc Latvijas laika), bet pēc nepilnas stundas atkal atsākti.

Nacionālā lidsabiedrība KLM jau pirms vētras sākuma bija atcēlusi vairāk nekā 200 reisu.

Visā Nīderlandē tika apturēta vilcienu kustība.

Vētras dēļ uz Nīderlandes ceļiem iestājies haoss. Spēcīgajā vējā tika apgāztas vismaz 66 kravas automašīnas un nogāzti koki. Laikapstākļi arī traucēja postījumu seku likvidēšanu. Amsterdamā tika pārtraukta tramvaju satiksme un slēgts zoodārzs.

Varasiestādes arī noslēdza plūdu barjeras 75 kilometrus uz austrumiem no Amsterdamas, bažījoties par ūdens līmeņa celšanos piekrastes teritorijās.

Pirms visu dzelzceļa pārvadājumu apturēšanas Nīderlandes dzelzceļa dienests ziņoja par daudziem incidentiem.

Nīderlandes nacionālais meteoroloģijas dienests ceturtdien pavēstīja, ka vēja ātrums valsts dienvidos sasniedzis pat 39 metrus sekundē.

Savukārt Vācijas meteoroloģiskais dienests informējis, ka šī bijusi spēcīgākā vētra Vācijā kopš 2007.gada.

Ziemeļvācijas augstākajā kalnā Brokenā vēja ātrums sasniedza 56 metrus sekundē.

Vētra skāra arī kaimiņos esošo Beļģiju. Spēcīgā vēja dēļ tika slēgta Gentes osta, bet atsevišķās vietās Briselē apturēta tramvaju kustība. Beļģijas pilsētā Antverpenē tika ievainoti četri cilvēki.

Lielbritānijā stiprā vēja dēļ vairāki tūkstoši mājsaimniecību palika bez elektroapgādes. Traucēta tika arī vilcienu kustība, vējam saraujot elektroapgādes līnijas un kokiem nokrītot uz sliedēm.

Transportlīdzekļu vadīšana vairākās vietās Skotija kļuva ārkārtīgi nedroša, un amatpersonas aicināja brāzmaina vēja, stipras snigšanas un apledojušu ceļu dēļ izvairīties no braukšanas.

Rumānijā snigšana un stiprs vējš lika slēgt vairākus desmitus skolu, vairākus galvenos ceļus un ostas Melnās jūras piekrastē, bet 32 000 cilvēku palika bez elektroapgādes.

Tikmēr Austrijā ceturtdien lavīnu riska dēļ tika apturēta vilcienu satiksme starp Vīni, Lincu un Zalcburgu.

Uz augšu
Back