Krievijā spiegošanā apsūdzētajam Igaunijas uzņēmējam piespriež 12 gadu cietumsodu

FOTO: Postimees

Krievijas tiesa atzinusi Igaunijas uzņēmēju Raivo Susi par vainīgu spiegošanā un piespriedusi viņam 12 gadu ieslodzījumu stingra režīma cietumā, pirmdien ziņo aģentūra «Interfax». Susi, kurš kategoriski noliedza vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās, tika notiesāts slēgtā tiesas sēdē.

Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) darbinieki aizturēja Susi 2016.gada februārī Maskavas Šeremetjevas lidostā, kad viņš gatavojās iekāpt lidmašīnā uz Tadžikistānu.

Susi advokāts Arkādijs Tolpegins sacīja, ka viņa klients apsūdzēts par notikumiem, kas norisinājušies no 2004.gada līdz 2007.gadam.

Izmeklēšana tika sākta 2016.gada sākumā.

Internetā pieejamā informācija liecina, ka Susi ir īpašnieks vairākiem Igaunijā bāzētiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar militāro mācību lidmašīnu tirgošanu un apkopi. Uzņēmumu klienti ir miljonāri, aviācijas klubu biedri Krievijā, Lielbritānijā, ASV un Rietumeiropā.

Susi piederošais uzņēmums «Aerohooldus» kopš 2015.gada uz četriem gadiem izīrējis Igaunijas aizsardzības spēkiem divas mācību lidmašīnas «L-39».

Krievijas veiktā Izmeklēšana pret Susi bija valsts noslēpums, tādēļ nekāda informācija publiski par to netika izpausta, un FDD atteicās atklāt par ko tieši apsūdz Susi.

Laikraksts «Postimees» pirms gada ziņoja, ka apsūdzības varētu būt saistītas ar Susi uzņēmuma tirgoto aprīkojumu, visticamāk, lidmašīnu detaļām. Susi nodarbojies ar padomju laiku militāro lidmašīnu detaļu uzpirkšanu un tirgošanu, bet, cik zināms, viņš nav tirgojis militāras lidmašīnas, ko varētu uzskatīt par nelikumīgu rīcību.

Uz augšu