Deputāti budžeta kontekstā neaizliegs uz ārzemēm adoptēt bērnus no audžuģimenēm

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien lēma neatbalstīt labklājības ministra Jāņa Reira (V) priekšlikumus par aizliegumu uz ārzemēm adoptēt bērnus no audžuģimenēm.

Komisija pēc emocionālām diskusijām mudināja šos priekšlikumus skatīt ierastajā kārtībā, trīs lasījumus, nevis steidzamības kārtībā kopā ar nākamā gada budžeta jautājumiem.

Ņemot vērā, ka atsaukt priekšlikumus varēja tikai pats ministrs, komisijai bija jāpauž attieksme par tiem. Komisijas vairākums tos neatbalstīja, uzsverot, ka par šo jautājumu jānotiek plašākām diskusijām.

Reirs iepriekš skaidroja, ka iesniedzis priekšlikumu aizliegt uz ārzemēm adoptēt bērnus, kuri ir audžuģimenēs. «Mēs esam ANO Konvencijas parakstītāju un atbalstītāji, turklāt arī Civillikums paredz, ka adopcija uz ārzemēm var notikt tikai tādā gadījumā, ja nevar būt nodrošināta ģimeniskā vide,» teica ministrs, piebilstot, ka ģimeniskā vide tiek nodrošināta bioloģiskā ģimenē, audžuģimenē vai bērnu adoptējot.

Viņš pauda, ka ir iesniedzis šo priekšlikumu budžeta paketē, jo tas priekšlikums saistīts «ar ļoti nopietniem līdzekļiem, kas tiek piešķirti audžuģimenēm».

    Uz augšu