Irākas Kurdistānas valdība piedāvā «iesaldēt» neatkarības referenduma rezultātus

FOTO: AFP/SCANPIX

rākas autonomā Kurdistānas reģiona valdība otrdienas vakarā piedāvāja «iesaldēt» septembrī sarīkotā neatkarības referenduma rezultātus, lai varētu notikt dialogs ar Bagdādi un tiktu novērsta tālāka vardarbība.

«Cīņas turpināšana neved nevienu pusi uz uzvaru, bet tā virzīs valsti uz nekārtībām un haosu, ietekmējot visus dzīves aspektus,» teikts reģiona valdības paziņojumā.

Tā piedāvāja «tūlītēju pamieru» Kurdistānas reģionā, referenduma rezultātu iesaldēšanu un «atklāta dialoga» uzsākšanu ar federālo valdību Bagdādē.

Kurdistānas reģiona parlaments pirms tam otrdien nolēma rīkot likumdevēju sapulces vēlēšanas pēc astoņiem mēnešiem. Kārtējām Kurdistānas parlamenta un prezidenta vēlēšanām būtu bijis jānotiek 1.novembrī. Lēmums par prezidenta vēlēšanu datumu vēl nav izskatīts.

Pēc 25.septembra referenduma, kurā 92% Irākas kurdu nobalsoja par reģiona neatkarību, ir pieaudzis saspīlējums attiecībās starp Irākas centrālo valdību un Kurdistānas reģionu.

Balsošana notika trīs Irākas Kurdistānas reģiona provincēs - Dahūkā, Erbīlā un Suleimānījā, kā arī strīdus teritorijās, ieskaitot Kirkūkas provinci.

Pēc referenduma Bagdāde apturējusi starptautiskos lidojumus uz autonomo reģionu, kā arī pārņēmusi militāro kontroli pār Kirkūkas provinci.

Kurdu kompakti apdzīvotā teritorija mūsdienās ir sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, kā arī Irānu.

Uz augšu
Back