Nāve zemūdenē: atrasta noslepkavotās žurnālistes galva

Dāņu izgudrotāja Pētera Madsena zemūdene. 10.augusts, 2017

FOTO: STRINGER / REUTERS

Kopenhāgenas policija paziņojusi, ka atradusi pirms diviem mēnešiem mīklainos apstākļos nogalinātās zviedru žurnālistes Kimas Vallas galvu. Žurnāliste pēdējoreiz tika redzēta dzīva, uzkāpjam uz dāņu izgudrotāja Pētera Madsena paštaisītās zemūdenes, lai viņu intervētu, bet vēlāk Kopenhāgenas piekrastē tika atrasts viņas torss ar nogrieztu galvu, kājām un rokām.

Kopenhāgenas policija divus mēnešus pēc Vallas pazušanas atradusi jūrā maisu, kurā bija pazudušās sievietes galva un kājas. Nirēji atrada vēl vienu maisu, kurā atradās Vallas drēbes. Abiem maisiem bija piesieti metāla gabala, lai tie neuzpeldētu virspusē, vēsta BBC.

«Vakar vakarā tiesu ekspertīzes zobārsts apstiprināja, ka tā ir Kima Valla,» sacīja policijas pārstāvis.

Uz Vallas galvaskausa netika konstatēti nekādi lūzumi.

Maisus atrada tikai kilometra attālumā no vietas, kur 21.augustā tika uziets viņas torss. Vēlāk autopsijā tika atklātas durtas brūces sievietes ribās un ģenitālijās, kas radušās ap viņas nāves laiku vai īsi pēc tās.

Kā ziņots, Valla Madsena zemūdenē iekāpa 10.augustā. Drīz vien zemūdene nogrima, un 46 gadus vecais Madsens tika izglābts. Viņš apgalvo, ka sieviete gāja bojā nelaimes gadījumā.

Madsenam izvirzīta apsūdzība Vallas slepkavībā un līķa apgānīšanā. Viņš noliedz vainu. Kā ziņots, Madsena datora cietajā diskā tika atrasti video ar sieviešu nogalināšanas un sakropļošanas kadriem, taču viņš uzstāj, ka video neesot viņa un cietais disks esot bijis pieejams visiem viņa kolēģiem.

Uz augšu