«Vienotības» valdes locekļi: Partijai vēlētāju uzticība jāatgūst ar reāliem darbiem

Saeimas deputāts, partijas Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis FOTO: Ieva Čīka / LETA

Partijai «Vienotība» vēlētāju uzticība ir jāatgūst ar reāliem darbiem, nevis mutiskiem solījumiem, kuri netiek īstenoti dzīvē, pauda «Vienotība» jaunievēlētie valdes locekļi Vilnis Ķirsis un Ainars Latkovskis.

Ķirša skatījumā «Vienotība» vēlētāju uzticību var atgūt, ja ar smagu darbu īstenos savas deklarētās idejas dzīvē. «Mēs šur tur esam grēkojuši un paši līdz galam savas deklarētās vērtības neesam ievērojuši. Mums ir jāatgriežas pie tā, ka darbiem ir jāsaskan ar vārdiem. Citas, labākas formulas nav. To, ko deklarējam un pasakām, ko darīsim un kādas būs mūsu vērtības, pie tā arī ir jāpieturas. Ja tas nenotiek, vēlētāju uzticība zūd,» sacīja Ķirsis.

Viņš atzina, ka «Vienotība» pēdējā laikā ir pārāk daudz koncentrējusies uz iekšējām lietām un tās biedru savstarpējām attiecībām, kas ir otršķirīgi, jo politiskās partijas prioritātei jābūt izmaiņām valstī, tiesiskuma krīzes, kam piemērs ir tā dēvētās «oligarhu sarunas», novēršanai, lai nostātos uz attīstības ceļa.

Ķirsis piebilda, ka viņam optimismu par «Vienotības» nākotni vieš cilvēki, kuri ievēlēti partijas valdē. «Valdē gandrīz vai visi ir cīnītāji, kam patīk pielietot ne tikai standarta risinājumus, bet meklēt arī nestandarta idejas un piegājienus, domājot, ko darīt, lai sakārtotu valsti. Arī no tiem cilvēkiem, kas man palīdzēja Rīgas kampaņā, daži ir ievēlēti «Vienotības» valdē,» sacīja Ķirsis, piebilstot, ka viņa skatījumā «Vienotības» valdes jaunais sastāvs ir rīcībspējīgi cilvēki, ar vēlmi strādāt.

Ķirsis sacīja, ka piekritīs būt par partijas valdes priekšsēdētāja vietnieku, kas atbildīgs par attīstību, ja Ašeradens viņam to piedāvās kā iepriekš izskanējis publiskajā telpā.

Turpretī Latkovskis teica, ka tikai partijas priekšsēdētājam atbildēs, būs vai nebūs ar mieru būt priekšsēdētāja vietnieks, kas atbildīgs par frakcijas darba koordinēšanu.

Latkovskis nekomentēja, vai viņa ieskatā būtu jāmaina frakcijas vadītājs, jo lēmums jāpieņem pēc sarunas ar «Vienotība» valdes priekšsēdētāju un valdi. Vienlaikus viņš piekrita, ka jaunajai valdei ir sevi jāapliecina darbos un «tāda veģetēšana, kāda bija līdz šim, nav iespējama». «Ticu jaunajam priekšsēdētājam, esmu redzējis viņa darbaspējas, viņš vienmēr visus pienākumus uztver nopietni. Ceru arī uz pārējiem kolēģiem, ka mēs strādāsim pa īstam. Mēs neesam tur, lai atbalstītu jauno priekšsēdētāju. Manā skatījumā mēs visi valdē esam, lai strādātu kopā. Līdz šim, man šķiet, vairāk ir bijis tā, ka vienā vai otrā gadījumā ievēl valdi, kas atbalsta priekšsēdētāju. Jā, uzticos priekšsēdētājam, bet esmu tur arī, lai strādātu pats,» sacīja Latkovskis.

Kā ziņots, partijas «Vienotība» kongresā sestdien ievēlēts jauns valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, kā arī ievēlēts jauns valdes sastāvs un domes vadība uz nākamajiem diviem gadiem.

Par partijas domes priekšsēdētāju ievēlēts Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, bet viņa vietnieci - Jaunatnes organizācijas pārstāve Santa Zarāne.

Partijas valdē ievēlēti Cēsu novada priekšsēdis Jānis Rozenbergs, Rīgas domes deputātu frakcijas referents Edgars Ikstens, bijusī premjerministre Laimdota Straujuma, Rīgas domes deputāts Olafs Pulks, labklājības ministrs Jānis Reirs, Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis, Saeimas deputāts Ainars Latkovskis, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Salaspils mērs Raimonds Čudars, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, gastroentorolgs un politiķis Hosams Abu Meri, «Vienotība» Rīgas domes deputātu frakcijas referents Edmunds Jurēvics un deputāts Uģis Rotbergs.

Uz augšu
Back