Nedēļas nogalē Kurzemē salidos vabolītes

FOTO: Publicitātes foto

Šīs nedēļas nogalē no 21. līdz 23. jūlijam apaļu jubileju svin viens no vecākajiem Latvijas auto klubiem - Volkswagen Vaboļu klubs. Tieši pirms divdesmit gadiem pirmie vaboļaktīvisti atsaucās aicinājumam piedalīties Jāņvaboles braucienā no Rīgas Motormuzeja uz Ķīpsalu, pulcējot 28 retro automobiļus.

Vaboļu klubs ir neformāla domubiedru apvienība, kuras dalībnieki, neskatoties uz savu automašīnu retro statusu, ik gadu aktīvi ceļo pa Latviju un arī ārpus tās robežām. Šo gadu laikā notikuši salidojumi ne tikai lielākajās Latvijas pilsētās, bet ir pabūts Käfertreffen Vācijā, Bugrun Zviedrijā, Garbojama Polijā, apmeklēta pasaulē lielākā izstāde VolksWorld Lielbritānijā, kā arī ikgadējie salidojumi Lietuvā, Igaunijā un Krievijā, TVNET pavēstīja VW Vaboļu kluba pārstāvis Pēteris Bajārs.

FOTO: Publicitātes foto

Šogad svinības Lakšu ezera krastā pulcēs vairāk nekā pussimts klasisko Volkswagen vaboļu un leģendāro hipiju busu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Polijas. Svētku runas un dejas vietējā pūtēju orķestra pavadībā mīsies ar konkursiem, skatēm un Kurzemes apceļošanu. Sestdien vaboles varēs vērot Ventspilī, Irbenē un Ovišos, bet svētdien Ugālē.

FOTO: Publicitātes foto

Volkswagen vabole, pasaulē pazīstama arī kā Beetle, Käfer, Fusca, Escarabajo, ir Ferdinanda Poršē garabērns un pasaulē visvairāk sērijveidā saražotā automašīna. Salīdzinoši nesen, vien 2003. gada 30. jūlijā, Meksikā no konveijera noripoja pēdējā vabole, pieliekot punktu 65 gadus garam autobūves vēstures posmam.

Kopumā pasaulē saražotas 21 529 464 vaboles, taču Latvijā mazo automašīnu popularitāte auga vien pēc dzelzs aizkara krišanas. Sākotnēji lietotas kā ikdienas auto, pamazām tās iegūst kulta un kolekcijas auto statusu. Par savu šo auto saucis mūziķis Juris Kulakovs, radio personība Eduards Švāns, modes māksliniece Šeila. Joprojām Latvijas pilsētu ielās ik dienu aktīvi kursē vairāk nekā simts Volkswagen vabolīšu un busu, kurus vienuviet varēs redzēt Kurzemes pusē.

FOTO: Publicitātes foto

Uz augšu