Pirmo reizi Latvijā - nebijuša mēroga klasiskās mūzikas festivāls «Sensus»

FOTO: Publicitātes foto

Viktors Igo teicis, ka mūzika pauž to, ko nevar izteikt vārdos, bet par ko nav iespējams klusēt. Tādēļ no 12. līdz 15. jūlijam Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» un Ventspils teātra namā «Jūras vārti» izskanēs pasaules klases starptautisks klasiskās mūzikas festivāls «Sensus», kas pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēs vairāk kā 80 Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošos mūziķus.

««Sensus» mērķis ir Latvijas reģionālajās koncertzālēs skanēt Eiropas vadošo solistu koncertiem un rosināt viņu mijiedarbi ar talantīgākajiem Latvijas mūziķiem un mūzikas studentiem,» pārliecināts ir koncertaģentūras «Laba mūzika» mākslinieciskais vadītājs Ints Dālderis.

Festivāla programmā paredzēti divi simfoniskās mūzikas koncerti, kuros pie Latvijas festivāla orķestra vadības pults stāsies klausītāju iemīļotais diriģents Karels Marks Šišons un kā solists uzstāsies starptautiski atzītais vijolspēles meistars Sergejs Krilovs, kā arī vairāki kamermūzikas koncerti, koncerts bērniem un meistarklases Baltijas reģiona mūzikas studentiem.

Koncertos un meistarklasēs savas dotības demonstrēs Eiropas izcilākie kamermūziķi un pasniedzēji: orķestra Berlīnes filharmoniķi mūziķi Luiss Filipe Koeljo, Marlēne Ito, Hoakins Rikelme Garsija, Andrejs Žusts un Gunārs Upatnieks, par savas paaudzes labāko pasaules fagotistu atzītais, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķis Gustavo Ņuņezs, pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš ieguvis pirmo vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā Fabrīss Millišers, pasaulslavenā stīgu kvarteta «Artemis» pirmā vijole Vineta Sareika, Sennu Laine – Berlīnes Valsts operas orķestra solo čelliste, daudzu starptautisku konkursu laureāte, kā arī daudzi citi pašmāju un Eiropas orķestru talanti.

«Šis pilnīgi noteikti ir festivāls ar draugiem pie draugiem! Muzicējot kopā ar kolēģiem Berlīnes filharmoniķos un visdažādākajos festivālos visā Eiropā, sapratu, kādu mūziku un solistus es gribētu atvest mājās. Esmu patiesi laimīgs, ka festivālā «SENSUS» mēs spēsim klausītājiem piedāvāt visaugstāko māksliniecisko sniegumu, vienlaikus īstenojot apjomīgu izglītības programmu,» stāsta festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs, kontrabasists, daudzu starptautisku konkursu laureāts, Berlīnes filharmoniķu mūziķis un pasniedzējs Gunārs Upatnieks.

Festivālu organizē koncertaģentūra «Laba Mūzika» un atbalsta Liepājas un Ventspils pilsētu pašvaldības, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rietumu Bankas Labdarības fonds, komunikācijas aģentūra Deep White un citi.

Plašakā informācija par festivālu atrodama tā mājas lapā www.sensusfestival.com, savukārt koncertu biļetes iespējams iegādāties visās «Biļešu paradīzes» kasēs www.bilesuparadize.lv .

Uz augšu