Makrons par jauno premjerministru nosauc Eduāru Filipu

Francijas prezidents Emanuels Makrons

FOTO: EPA/Scanpix

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien par jauno valsts premjerministru nosaucis konservatīvās Republikāņu partijas pārstāvi Eduāru Filipu.

46 gadus vecais Filips ir Francijas ziemeļu ostas pilsētas Havras mērs un Francijas parlamenta deputāts un tika uzskatīts par reālāko premjerministra amata kandidātu.

Izvēloties Filipu, Makrons skaidri signalizē gatavību savai partijai «La Republique en Marche» («Uz priekšu, Republika!») piesaistīt uz modernizāciju vērstus republikāņu politiķus.

Filips ir studējis tajās pašās universitātes, kur Makrons, un viņiem abiem ir līdzīgi uzskati daudzos ekonomiskajos un sociālajos jautājumos.

Pirmdien Makronam paredzēts doties pirmajā ārvalstu vizītē prezidenta amatā, apmeklējot Berlīni un tiekoties ar Vācijas kancleri Angeli Merkeli.

Proeiropeiskais prezidents, kurš amatā stājās svētdien, vēlas ciešāku sadarbību Eiropas Savienībā (ES), kā arī eirozonas parlamenta un budžeta veidošanu.

Viņš svētdien solīja, ka ES, kuru satricinājis Lielbritānijas lēmums izstāties no bloka, viņa prezidentūras laikā tiks «atjaunināta un tai tiks dots jauns starts».

«Pasaulei un Eiropai Francija tagad ir vajadzīga vairāk nekā jebkad agrāk, un tām ir vajadzīga Francija ar sava likteņa izjūtu,» sacīja Makrons.

Tikmēr tādi ietekmīgi vācu izdevumi kā «Bild» un «Der Spiegel» jau pauduši bažas, ka Makrona prezidentūra Vācijai izmaksās papildu naudu.

Uz augšu