Liepājas skolās stāstīs par karavīru profesiju un ekipējumu

FOTO: Sputnik/Scanpix

Liepājas skolās otrdien, 3. maijā, Brīvības svētku dienas ietvaros viesosies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku brigādes karavīri, lai iepazīstinātu ar savu profesiju un kājnieku brigādes karavīru ekipējumu, portāls TVNET uzzināja Aizsardzības ministrijā (AM).

No plkst. 9.00 līdz 12.00 militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi varēs apskatīt pie Liepājas Valsts tehnikuma un A. Puškina 2. vidusskolas, bet no plkst. 13.00 līdz 16.00 Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīri apmeklēs Liepājas 7. un Raiņa 6. vidusskolu.

Savukārt 4. maijā Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīri Liepājā piedalīsies svinīgajos Brīvības svētku - bruņoto spēku dienas pasākumos.

Plkst. 9. 30 notiks dievkalpojums Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē. Plkst. 11.30 Jūras ielā sāksies Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Jaunsardzes vienību, un tehnikas parāde. Savukārt no plkst. 12.30 līdz plkst. 16.30 liepājniekiem un pilsētas viesiem laukumā pie koncertzāles «Lielais Dzintars» un Liepājas promenādē būs iespēja vērot militārā ekipējuma, bruņojuma un tehnikas izstādi, Nacionālo bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas paraugdemonstrējumus. Tirdzniecības kanālā interesentiem būs iespēja aplūkot Jūras spēku flotiles un Valsts robežsardzes kuģus.

Sauszemes spēku kājnieku brigāde nodrošina valsts sauszemes teritorijas aizsardzību un vienību kaujas gatavību, sagatavo vienības dalībai starptautiskās operācijās, kā arī piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijas skolās organizē lekciju ciklu «Kā mēs sargāsim Latviju?». Šī projekta ietvaros Latvijas vidusskolu skolēniem ir iespēja tikties ar aizsardzības nozares civilajiem ekspertiem un Latvijas karavīriem, kuri iepazīstina ar valsts aizsardzības un drošības stiprināšanas pasākumiem, veicinot jauniešu izpratni par Latvijas aizsardzību, iedzīvotāju lomu, tiesībām un pienākumiem tās nodrošināšanā.

Lekcijas Latvijas skolās tiek organizētas jau vairākus gadus. To mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO un kolektīvo aizsardzību, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību.

Uz augšu