Maskavā aizturēti 40 «opozīcijas pastaigas» dalībnieki

Protesti Krievijā

FOTO: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Maskavā Triumfa laukuma rajonā policija aizturējusi vismaz 40 cilvēkus, kas bija sapulcējušies akcijā, kuru paši dēvēja par «jaunās opozīcijas» pastaigu, vēsta ziņu aģentūra «Interfax».

«Policijas autobusos ir nogādāti vairāk nekā 40 cilvēki, un viņu vidū ir nepilngadīgie», avots tiesībsargājošajās struktūrās apliecināja ziņu aģentūrai.

Kā pastāstīja akcijas organizētāji, viņi grasījušies doties pa Tveras ielu uz Manēžas laukumu, kas atrodas līdzās Kremlim.

Kā vēsta radio «Brīvība», svētdien Manēžas laukuma jau bija sapulcējušies vairāki desmiti pilsonisko aktīvistu, bet tad tur sākuši ierasties prokremlisko kustību provokatori. Policija arī tur aizturējusi vairākus cilvēkus.

Kustības «Atvērtā Krievija» līderis Mihails Hodorkovskis tviterī skaidro, ka 2.aprīļa akcija Manēžas laukumā ir «varasiestāžu provokācija».

«2.aprīlī Maskavā notiek acīmredzama varasiestāžu provokācija bez skaidriem organizētājiem un prasībām. Tas ir mēģinājums «noliet» protestu tāpat kā 2012.gadā,» uzskata Hodorkovskis.

Viens no redzamākajiem Krievijas opozicionāriem Korupcijas apkarošanas fonda vadītājs Aleksejs Navaļnijs arī apliecinājis, ka viņam nav nekāda sakara ar akcijas organizēšanu.

Navaļnijs Triumfa laukuma rajonā tika aizturēts 26.martā un kopš tā laika atrodas administratīvajā arestā.

Savukārt Novosibirskas centrā svētdien notikusi ar varasiestādēm saskaņota opozīcijas akcija.

«Piketā piedalījās aptuveni 400 cilvēku,» ziņu aģentūrai «Interfax» apliecināja mērijas pārstāvis.

Protesta akcijas Maskavas centrā, kas notika pagājušo svētdien, noslēdzās ar dalībnieku masveida aizturēšanu.

Akcijā Tveras ielā un tai līdzās esošajās ielās piedalījās aptuveni 30 000 cilvēku, vairāk nekā 1000 tika aizturēts.

Vērienīgas protesta akcijas notika arī vairākos desmitos Krievijas pilsētu.

Uz augšu