Ķīpsalā ieripos Eiropā augstākais un garākais motocikls

FOTO: Publicitātes foto

Jau no 24. līdz 26. martam Ķīpsalā notiks izstāde «Motocikls 2017», kurā apmeklētājus priecēs Latvijā tapis Eiropā augstākais un arī garākais šovu motocikls. Tā augstums ir 1,85 m, bet garums ­– 3,25 m, TVNET informēja Starptautiskās izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 mediju koordinatore Inese Libere.

Motocikls rekordists ir tapis «Tērauda darbnīcā». Tā idejiskais autors un meistars ir Gints Eglītis, kurš ikdienā nodarbojas ar metināšanu, bet jau kopš 10 gadu vecuma viņa sirdslieta ir motocikli.

FOTO: Publicitātes foto

«Pirms pāris gadiem feisbukā pamanīju iespaidīgus motociklus, ko bija pārveidojuši pasaulē labākie motociklu tūninga meistari – japāņi. Tas mani pamudināja uztaisīt ko līdzīgu un parādīt, ka arī Latvijā tas ir iespējams!» – tā metālapstrādes meistars Gints Eglītis.

Pārveidotajā motociklā pukst 1991. gada «Harley-Davidson Evolution» sirds. Motociklu rotā ar aerogrāfu veidoti Aleksandra Kuročkina zīmējumi un ādas meistara Renāra Babura («Re.Baburs.Design») darināts ādas sēdeklis un iespaidīga ceļojumu soma.

FOTO: Publicitātes foto

«Pārveidojot šo motociklu, galvenais uzdevums bija noņemt visu lieko, lai braucamais ir maksimāli viegls un nepieciešamības gadījumā – ātri saremontējams. Motocikls ir īsts mākslas darbs, turklāt tas ir taisīts pret fizikas likumiem, un tas bija iespējams, pateicoties mūsdienās pieejamajiem materiāliem. Tas ir arī funkcionāls – ar šo motociklu var ērti braukt pa ceļiem,» stāsta Gints Eglītis.

Latvijā radītais motocikls pirmoreiz rampas ugunis ieraudzīja pērn «Custom Show» Turku, Somijā un tur ieguva 3. vietu. Starp citu, šis nav vienīgais Ginta Eglīša veidotais motocikls, kas ir augstu novērtēts zinātāju vidū. Viņa motocikli vairākkārt ir rotājuši motociklistu «bībeļu» – žurnālu «V8-Magazine», «Amerikan Rauta» – lapaspuses.

FOTO: Publicitātes foto

Kā zināms, no 24. līdz 26. martam Ķīpsalā notiks izstādes «Atpūta un sports 2017», «Medības un makšķerēšana 2017», «Motocikls 2017» un «Baltic Boat Show 2017». Vairāk - www.bt1.lv/sports

Uz augšu