Igors Putins, Krievijas prezidenta Vladimira Putina brālēns, bija vienas no Maskavas banku valdes locekļiem, kurā bija krāpšanas shēmā iesaistīti konti.
Lielbritānijā reģistrētiem uzņēmumiem šajā naudas atmazgāšanas shēmā bija būtiska loma. Īstie īpašnieki lielākajai daļai shēmā iesaistīto uzņēmumu ir nezināmi, jo to paredz pretrunīgie ārzonas likumi.
Informāciju par «Globālo laundromātu» nodrošināja ASV bāzētā neatkarīgā organizācija Korupcijas un organizētās noziedzības izpētes centrs («The Organized Crime and Corruption Reporting Project», OCCRP) un «Novaja gazeta». OCCRP datus prezentēja «The Guardian» un mediju partneriem 32 valstīs. Dokumenti ietver detaļas par aptuveni 70 000 banku transakciju, tai skaitā 1920, kas notikušas Apvienotās Karalistes bankās, un 373 – ASV bankās.
Šie dati tiek uzskatīti par daļu no pierādījumiem, kurus Latvijas un Moldovas policija vākušas trīs gadus ilgajā naudas atmazgāšanas izmeklēšanā. Izmeklētāji atšķetinājuši konspirāciju, kas ietvēra miljardiem dolāru pārskaitījumu no aizdomās turamiem Krievijas noziedzniekiem caur Latvijas un Moldovas bankām, kuras pazīstamas ar krāpniecisku darbību.
Pēdas izmeklētājus aizveda uz 96 valstīm un uzņēmumiem ar anonīmiem īpašniekiem. 21 uzņēmums pēc pārbaudes ir likvidēts.
Operācijas mērogs ir satriecis tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas. Ieraksti liecina, ka Lielbritānijas un ārzemju bankas ar birojiem Londonā transakcijās ir apstrādājušas 738,1 miljonu dolāru, kas acīmredzami bijusi krimināli iegūta nauda no Maskavas.
Bankas apgalvo, ka viņiem ir speciālas vienības, kas nodarbojas ar finanšu noziegumu atklāšanu, taču maksājumu apmērs – miljardi gadā – darbu sarežģī.