Rīgā pēc ielu pārbūves trīs gadus nedrīkstēs uzlauzt segumu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos, kas paredz stingrākas prasības pilsētas ielu seguma atjaunošanai, veicot darbus uz transporta būvēm, informēja pašvaldībā.

Grozījumi paredz, ka pēc transporta būves izbūves, pārbūves vai atjaunošanas darbu pabeigšanas trīs kalendāro gadu laikā nav pieļaujama atkārtota asfaltbetona seguma uzlaušana.

Tāpat noteiktas stingrākas prasības attiecībā uz brauktuvju seguma atjaunošanu pēc lauzumu darbu veikšanas. Ja līdz šim segums tika atjaunots tikai būvbedres vai tranšejas platumā, tagad grozījumi saistošajos noteikumos paredz, ka transporta būvēm, kurām seguma izbūve, pārbūve vai atjaunošana veikta pēdējo astoņu kalendāro gadu laikā, segums būs jāatjauno ievērojami lielākā platībā nekā līdz šim.

«Pieņemtie noteikumi uzlabos ielas seguma kvalitāti, līdzenumu un ilgmūžību pēc lauzumu darbu veikšanas. Remontdarbu laikā transporta līdzekļu vadītājiem jārēķinās, ka remontdarbi var prasīt ilgāku laiku, kā arī būtiskākus satiksmes ierobežojumus,» pauda Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Grozījumi noteikumos pieņemti tāpēc, ka zem Rīgas pilsētas transporta būvēm atrodas inženierkomunikācijas, kurām ikdienā tiek veikti dažāda apmēra remontdarbi, kas saistīti ar seguma uzlaušanu. Līdz šim, veicot lauzumu seguma atjaunošanu, kas ir būvbedres vai tranšejas platumā, netika nodrošināta seguma kvalitāte ilgtermiņā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais