Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Igaunijā bažījas par Krievijas centieniem izmantot NATO karavīrus, lai diskreditētu aliansi

Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta - Informācijas departamenta - direktors Miks Marrans FOTO: Postimees/LETA

Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta - Informācijas departamenta - direktors Miks Marrans paziņojis, ka Krievija var provocēt valstī izvietoto NATO karavīru kautiņus krogos un cita veida negatīvu uzvedību ar nolūku diskreditēt sabiedroto spēkus vietējo iedzīvotāju acīs, vēsta laikraksts «The Times».

Marrans norādīja, ka NATO karavīru izvietošana Igaunijā sniedz Krievijai iespēju, izplatot nepatiesu informāciju plašsaziņas līdzekļos, radīt Rietumu kā agresīva spēka tēlu. «Kaut ko tādu mēs jau novērojam. Izplatās runas, ka vietējie iedzīvotāji šos karavīrus negaida atplestām rokām,» paziņoja izlūkošanas dienesta vadītājs.

«Tur būs 800 gados jaunu britu karavīru. Cilvēki pārvietosies starp savām bāzēm un pilsētām. Domājams, ka būs iedzeršanas krogos. Mēs nevaram izslēgt kautiņus, kurus izprovocēs pretējais spēks, kā mēs to dēvējam Igaunijā,» sarunā ar «The Times» teica Marrans, pieļaujot, ka Aukstā kara laika stilā tiks izmantotas sievietes krogos, lai piesaistītu britu karavīru uzmanību un pēc tam ļaunprātīgi izmantotu iegūto informāciju.

Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs sacīja, ka alianses misijas diskreditēšanai tā varētu izmantot ne tikai melīgas ziņas, bet arī mēģināt piekļūt karavīru sociālās saziņas vietnēm, lai iegūtu kompromitējošu informāciju par karavīriem. Krievijas rokās «ir daudz instrumentu», atzina Marrans.

Viņš gan uzsvēra, ka Igaunijas un Lielbritānijas amatpersonas ir apspriedušas šo problēmu, gatavojoties karavīru izvietošanai, lai izvairītos no «spiegošanas spēlītēm Aukstā kara stilā».

Marrans norādīja, ka Informācijas pārvalde ir publicējusi ziņojumu par Krievijas prezidenta Vladimira Putina centieniem diskreditēt NATO un Eiropas Savienību.

Lielbritānijas Bruņoto spēku 5. bataljona karavīru vadībā sabiedroto spēku misija Igaunijā tiks sākta marta beigās. Līdzās Lielbritānijas karavīriem misijā būs arī 300 Francijas karavīru un citu valstu militārpersonas.

NATO samitā Varšavā pērn tika izlemts, ka no šā gada Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā izvietos sabiedroto bataljonus. Igaunijā šādu bataljonu vada Lielbritānijas kontingents. Igaunijas amatpersonas paziņojušas, ka karavīru ierašanās tiks pabeigta līdz vasarai.

Uz augšu
Back