Pk, 29.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Poikāns: nākotne atklās, kas stāv aiz Kaimiņa

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 55
Foto: Ieva Čīka / LETA

Artusa Kaimiņa partijas «KPV LV» nelikumīgās finansēšanas lieta ir vienkārša, un tajā izmeklētājiem sniegts daudz informācijas - šādu viedokli intervijā «Neatkarīgajai» paudis bijušais «KPV LV» biedrs Ilmārs Poikāns, kurš arī pats vērsies tiesībsargājošajās iestādēs.

Ar iesniegumu KNAB par Kaimiņa, iespējams, fiktīvi nodarbinātajiem cilvēkiem, daļu no pārskaitītās naudas prasot atmaksāt atpakaļ, 2016.gada nogalē vērsās Linards Kālis, caur kura firmu «AI De Media» šīs darbības tikušas veiktas. «Kamēr Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm nepasniegsi visu ļoti skaidri kā uz šķīvīša, pēc būtības jau teju izmeklētu lietu, tikmēr kustība nenotiks,» lietas ieilgušo izmeklēšanu skaidrojis Poikāns.

«Jebkurā lietā, kur iesaistīti politiķi, jāstrādā kā ar baltiem cimdiem, ļoti rūpīgi,» izteicies Poikāns, «es šobrīd gribētu dot iespēju KNAB apliecināt savu spēju tam uzticēto funkciju izpildē un uzlabot reputāciju. Pieļauju, ka vajadzēja savākt papildu informāciju un nostiprināt pierādījumus, kas acīmredzot aizņem diezgan ilgu laiku. Protams, labāk būtu bijis to izdarīt ātrāk. Ja tiesībsargājošās iestādes šo vienkāršo lietu nespēs novest līdz galam, tad nevajag lolot nekādas ilūzijas, ka tās, pat gribot, spēs atklāt sarežģītākas shēmas. Tur, kur grozās miljoni, shēmotāji iegulda lielu darbu, lai viss būtu juridiski korekti, darbība notiek starp dažādām valstīm, kas apgrūtina izmeklēšanu. Ja KNAB izgāzīsies ar šo lietu, tad KNAB tiešām vajag likvidēt.»

Poikānam gan savulaik radies iespaids, ka toreizējā KNAB darbiniece Ilze Jurča faktiski mēģinājusi legalizēt «šādu vienkāršu politiķu un amatpersonu sponsorēšanas shēmu». «Ja piekrītam, ka jebkurš politiķis vai amatpersona var nodibināt firmu un saņemt ziedojumus, sniedzot fiktīvus pakalpojumus vai pakalpojumus par būtiski paaugstinātu cenu, tad «Saskaņa», ZZS un citas partijas tikai priecātos.»

Taujāts, par kādām summām «KPV LV» lietā varētu būt runa, Poikāns nekādus skaitļus nav nosaucis, bet izteicies, ka viņam esot informācija, ka «Kāļa uzņēmums nebija vienīgais, ko izmantoja pēc līdzīgas shēmas».

Poikāns arī īsti nevarot nosaukt cilvēkus, kuru intereses stāv aiz Kaimiņa aktivitātēm: «Tas vēl ir jautājums, ko atklās nākotne, - kas īsti stāv aiz Kaimiņa. Viņš sameloja par [jurista Alda] Gobzema iesaisti. Izrādījās, ka Gobzems līdz pat detaļām zina visu, kas notiek partija, valdē, lai gan tas nebija ar citiem saskaņots. Un tad šis cilvēks pēkšņi tikai šogad parādās kā «KPV LV» premjerministra kandidāts, lai gan «de facto» ir iemesls domāt, ka viņš jau kopš paša sākuma bija diedziņu raustītājs aizkulisēs.»

Par Gobzema iesaistīšanos politikā Poikāns bijis ļoti kritisks, jo «publiski pieejamā informācija viņu izgaismo kā klasisku karjeristu bez pastāvīgām vērtībām, kā sava labuma meklētāju».

«Runā, ka viņu Maksātnespējas administrācijas vadītāja amatā «iebīdīja» Edgars Jaunups ar «Jauno laiku», viņš bija maksātnespējas administrators, un, laikā, kad aizvēra savu biroju it kā naudas trūkuma dēļ, ziedoja 12 000 «Vienotībai» - viņš ziedoja vai caur viņu ziedoja. Vēl ir tiesas spriedums par 120 000 eiro piedziņu no Gobzema, par nepamatoti saņemto atlīdzību viņa vadītā maksātnespējas procesā. Un tik daudz melu, apmelojumu un puspatiesību pēc Artusa aizturēšanas. Un tā ir tikai publiski redzamā daļa, bet kas vēl var atklāties... Es teiktu - šāds cilvēks jātur lielgabala šāviena attālumā no premjerministra krēsla!» teicis Poikāns, «viņa tagadējās atklāsmes par Maksātnespējas administrācijas mafiju, kuras loceklis būtībā viņš pats arī bija, atgādina zirnekļu cīņas stikla burkā, kas ir pat lietderīgas - lai runā, jo vairāk atklās, jo labāk.»

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 55

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais