Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Putins paziņo par vēlmi «veiksmīgi noslēgt savu karjeru»

Vladimirs Putins FOTO: AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien paziņoja par vēlmi «veiksmīgi noslēgt savu karjeru». Tiekoties ar Čeļabinskas rūpniecības uzņēmuma «Eterno» darbiniekiem, viņš sacīja, ka sapņo par ceļošanu pēc aiziešanas no valsts galvas amata.

«Šodien mani ceļojumi reducējas uz to, ka atbraucu lidostā, no turienes pārceļos uz kaut kādu telpu, tad atpakaļ uz lidostu. Lūk, it kā kaut kur būtu aizbraucis. Man gribētos, protams, savādāk ceļot, paskatīties uz dabu, uz ievērojamām vēsturiskām vietām,» prezidenta teikto citē ziņu aģentūra «Interfax».

Iepriekš Putins atzina, ka vēl nav izlēmis, vai kandidēs 2018.gada prezidenta vēlēšanās. Intervijā aģentūrai «Bloomberg» Krievijas līderis norādīja, ka nākamajam prezidentam sevī vienlaikus jāapvieno gan jaunība, gan briedums.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien māksliniekus brīdināja nejaukt izteiksmes brīvību ar «sašutumu izraisošu bīstamu uzvedību», norādot, ka slaktiņš «Charlie Hebdo» redakcijā nebūtu noticis, ja franču satīras žurnāls nebūtu ņirgājies par islāmu.

Televīzijas debatēs ar teātra un kinoaktieri Jevgēņiju Mironovu, kurš pauda bažas par pieaugošajiem mākslinieciskās brīvības ierobežojumiem Krievijā, Putins norādīja, ka mākslinieki nedrīkst «šķelt sabiedrību».

Viņš piebilda, ka robeža starp «sašutumu izraisošu bīstamu uzvedību un radošo brīvību» ir ļoti trausla.

«Tā ir ļoti smalka lieta, ļoti tieva līnija. Tā atkarīga no faktu izjūtas, no mums visiem, no vienas puses, no varas, bet no otras - no radošo profesiju cilvēkiem,» skaidroja Kremļa saimnieks. «Tie aktīvisti (..) «Charlie Hebdo», viņi atnāca un nošāva cilvēkus. Jautājums ir, vai šie karikatūristi bija izkāruši musulmaņu ticīgos?»

Turpinājuma Putins izteicās, ka amatpersonas bieži rīkojoties ne tāpēc, ka vēlētos kaut ko ierobežot, bet gan tāpēc, lai novērstu tādas traģēdijas kā Parīzē.

Pēdējā laikā reliģiskie fanātiķi Krievijā arvien biežāk pārtrauc teātru izrādes, uzbrūk mākslas galerijām un demolē izstādes.

Tostarp pareizticīgo aktīvistu uzbrukumiem pakļauts arī Endrū Loida Vēbera rokoperas «Jēzus Kristus superzvaigzne» uzvedums.

Uz augšu
Back