Etiķetes speciāliste ļoti asi un nesaudzīgi kritizē Vējoņu pāra modeļu gaitas

FOTO: facebook.com/AnnaOsmushkina

Latvijas Valsts prezidenta pienākums ir popularizēt savu valsti, bet viņam nevajadzētu darboties kā modelim. Etiķetes speciāliste Aija Strautmane sarunā ar portālu TVNET norādīja, ka citu valstu vadītāji nedarbojas kā modeļi un valsts pirmajam pārim nepiedien modeļu stāja, žesti un manieres.

Viņa norādīja, ka valstu prezidentu, tostarp arī Latvijas Valsts prezidenta pienākums ir popularizēt savu valsti. Bet viņam ir doti citi instrumenti, lai to darītu.

Uzskatu, ka šajā operācijā ir sajaukti instrumenti.

Šajā gadījumā izskatās, ka nevis Vējonis izmantoja modes mākslinieci Annu Osmuškinu, bet gan viņa diezgan veiksmīgi izmantoja prezidentu.

Vērojot Eiropas un pasaules pieredzi un valstu vadītājus, neesot redzēts, ka kādas valsts prezidents viens pats vai kopā ar dzīvesbiedri darbotos kā modeļi.

Modeļiem ir cita stāja, žesti un manieres, kas nekādā veidā nav pieņemami valsts pirmajam pārim.

Turklāt šis gadījums bijis prasti nostrādāts. Ja tērpi un pasniegšana būtu skaistāka un elegantāka, tad būtu mazāk pretenziju.

Osmuškinas tērpi nebija tik grezni, lai tos varētu demonstrēt tikai valsts pirmais pāris.

Prezidents un viņa kundze varēja ietērpties dizaineres radītajos tērpos un iziet sabiedrībā, bet viņiem nevajadzēja darboties kā modeļiem.

Etiķetes speciāliste norādīja uz Kembridžas hercogieni Keitu Midltoni, par kuras tērpiem bieži vien runā masu mediji. Cilvēki zina, kurš darinājis viņas tērpus un cik tie maksājuši, bet Keita nedarbojas kā modele.

Lai gan Valsts prezidentam un viņa kundzei vispār nevajadzēja darboties kā modeļiem, rodas arī jautājums,

kāpēc Vējoņi demonstrēja Osmuškinas tērpus, nevis citas dizaineres radītus apģērba gabalus.

Latvijā taču ir tik daudz pazīstamu dizaineru...

Ja Vējoņu pāris vēlējās, viņi varēja organizēt skaistu pastaigu pa skaistām dabas takām, kur viņi dodas Osmuškinas veidotajos tērpos, bet viņiem nevajadzēja pozēt kā modeļiem, Strautmane rezumēja.

Šajā gadījumā Vējoņi darbojās kā pliki modeļi, ko nostāda kameras priekšā un fotografē.

Kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis, Osmuškina ir viena no Latvijas modes māksliniecēm, ar kurām sadarbojas Valsts prezidents un Iveta Vējone, pasūtot sev tērpus. Fotosesija tapa šīs sadarbības gaitā personīgajam arhīvam. Vēlāk Osmuškina piedāvāja foto izmantot itāļu žurnālam, pret ko prezidents neiebilda.

Siksnis skaidroja, ka tā ir zināma prakse, ka valstu amatpersonas nereti sadarbojas ar pazīstamiem stila konsultantiem un apģērba dizaineriem.

Vienlaikus prezidentam nav bijis nodoma reklamēt vienu konkrētu mākslinieku.

«Tik nelielai valstij kā Latvija ir svarīgi lepoties ar saviem sasniegumiem gan mūzikā, mākslā un sportā, gan arī tādā jomā kā dizains,» uzskata preses padomnieks, piebilstot, ka nekāda veida atlīdzība par šo fotosesiju nav saņemta. Turklāt prezidents, izmantojot Osmuškinas pakalpojumus, pasūta apģērbu un par to pats arī samaksā, norādīja Siksnis.

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieprasīs papildu informāciju par Vējoņa dalību modes žurnāla fotosesijā.

Kā aģentūrai LETA teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša, publiski pieejamā informācija nesatur ziņas, kas liecinātu, ka Valsts prezidents būtu pieņēmis dāvanas vai izmantojis savu vārdu reklamēšanai un būtu pārkāpis likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, tāpēc birojs pieprasīs papildu informāciju, lai lemtu par pārbaudes sākšanas nepieciešamību.

Uz augšu
Back