Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Vienotība» lūdz KNAB izvērtēt GKR saņemto ziedojumu no Rīgas ielu remontētājiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks FOTO: Ieva Makare/LETA

Rīgas domes «Vienotības» deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte lūgusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izvērtēt partijas «Gods kalpot Rīgai» (GKR) saņemto ziedojumu no Rīgas remontdarbos iesaistītiem uzņēmumiem, informēja partijas «Vienotība» Rīgas domes deputātu frakcija.

Ēlerte ir nosūtījusi vēstuli KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam, kurā aicina izvērtēt iespējamo Rīgas domes amatpersonu interešu konfliktu un paaugstinātos korupcijas riskus. Viņa atsaucas uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par ziedojumiem Rīgas domes priekšsēdētaja vietnieka Andra Amerika vadītajai partijai GKR no uzņēmuma pārstāvjiem, kas iesaistīti Rīgas pilsētas ielu remontdarbos.

«Vienotības» deputāti norāda, ka publiski pieejamā informācija liecina, ka GKR ziedotāja Darja Mamedova ir amatpersona AS «Rīgas sanitārā transporta autobāze» un SIA «CP Construction», kuras dalībnieku vidū ir arī AS «Ceļu pārvalde». «Ceļu pārvalde» ir ieguvusi tiesības un veic Rīgas pilsētas ielu būvniecību un remontdarbus.

Kā norāda Ēlerte, ņemot vērā Rīgas slikto pārvaldību un finanšu plūsmu necaurskatāmību, publiskajā telpā paustā informācija par iespējamajiem Amerika vadītās partijas ieguvumiem no pārraktās Rīgas izklausās ticama un ir jāpārbauda.

«Vienotības» deputāti norāda, ka pagājušā gada nogalē GKR saņēma 18 000 eiro ziedojumu no Mihaila Uļmana, kurš ir «Mono» holdinga lielākais īpašnieks un viens no lielākajiem privāto zemju īpašniekiem Latvijā. 2012.gadā «Mono» grupas dalībnieku rokās nonāca viena no lielākajām Latvijas ceļu būves kompānijām AS «A.C.B.», kura patlaban remontē Brīvības ielu.

Uz augšu
Back