Notiek sestais Rozā lentītes gājiens «Ejam kopā, lai dzīvotu!»

Sestdien, 28.maijā, notiks sestais Rozā lentītes gājiens «Ejam kopā, lai dzīvotu!», kas tradicionāli vieno cilvēkus, kuriem rūp sievietes veselība. Starp gājiena dalībniekiem varēs sastapt gan krūts vēža pacientes, gan viņu atbalstītājus. Liels prieks, ka gājiena rindas arvien vairāk papildina cilvēki, kuri apzinās tēmas nozīmību un ir gatavi ar savu iesaisti pievērst sabiedrības uzmanību krūts vēža profilaksei. Nāc arī tu un piedalies arī citās Rozā lentītes aktivitātēs šajā dienā!

Rozā lentītes aktivitātes pie Brīvības pieminekļa sāksies plkst.13, bet gājienam maršrutā Brīvības piemineklis - «Arēna Rīga» pulcēsimies pie pieminekļa plkst.15:30. Nāc kopā ar ģimeni, draugiem, kolēģiem! Nepalaid garām gandarījuma izjūtu, kas pārņem, kad gājiens ir noslēdzies! Sajūtu, ka ar savu klātbūtni esi stiprinājis un iedvesmojis kādu cilvēku, kuram bija nepieciešams šāda veida atbalsts! Gājienā dosimies LR Zemessardzes orķestra un tā diriģenta Anda Kareļa pavadībā.

Pēc gājiena visi dalībnieki «Arēnā Rīga» tiks iepriecināti ar aizraujošu basketbola spēli starp Latvijas sieviešu valstsvienību un Jaunzēlandes izlasi, kas gatavojas olimpiskajam kvalifikācijas turnīram. Spēles sākums plkst. 17:15.

Rozā lentītes dienā būs iespēja ne tikai vērot sportiskas aktivitātes, bet arī pašiem tajās piedalīties! Pie Brīvības pieminekļa jau no plkst. 13:00 sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju varēs uzstādīt rekordus, piemēram, lēkšanā ar lecamauklu, vingrošanā ar riņķi, nūjošanā un citos jebkuram vecumam draudzīgos sporta veidos. Tāpat iespēja soda metienos sacensties ar sieviešu basketbola valstsvienības spēlētājām - Guntu Baško-Melnbārdi, Zani Teilāni un Aiju Putniņu.

Par muzikālo noformējumu rūpēsies grupa Elektrofolk, dziedātāja Elza Rozentāle, mākslinieks Andris Kivičs, kā arī mūziķe Guna Pūcīte. Savukārt pirms basketbola spēles «Arēnā Rīga» kopā ar Elizabeti Zagorsku visiem būs iespēja dziedāt Latvijas himnu.

Pasākumā pie Brīvības pieminekļa piedalīsies arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, veselības ministrs dr.biol. Guntis Belēvičs, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks, Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs asoc.prof. Jānis Eglītis, krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības «Vita» dibinātāja dr. Sarmīte Baltkāje, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības «Dzīvības koks» un labdarības fonda «Rozā vilciens» pārstāvji, Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības dalībnieces un treneri, kā arī bijusī WNBA un ASV izlases spēlētāja, basketbola trenere Sjūzena Viksa.

Krūšu veselības diena 28.maijā tiks atzīmēta jau sesto reizi. Visos pasākumos ieeja ir bez maksas. Lai piedalītos gājienā «Ejam kopā, lai dzīvotu!», aicinām ikvienu dalībnieku reģistrēties pie Brīvības pieminekļa esošajā teltī, lai varētu piedalīties balvu izlozē basketbola spēles starplaikā.

Uz augšu