Rīgas mēra sievas aizsāktā akcija «Es esmu Ušakovs» nav guvusi plašu atbalstu

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) sievas un biroja vadītājas Ivetas Strautiņas-Ušakovas aicinājums sociālā tīkla «Facebook» lietotājiem ievietot profila bildes vietā attēlu ar uzrakstu «Es esmu Ušakovs», lai paustu atbalstu mēram situācijā, kas izvērsās pēc kritizētās karikatūras par okupācijas rezultātā Latvijai nodarītajiem zaudējumiem publicēšanas, nav guvis lielu atsaucību.

Aicinājumam nomainīt profila attēlu atsaukusies daļa partijas «Saskaņa» biedru, tostarp Rīgas domes deputātu. Tikmēr pati Strautiņa-Ušakova savu profila bildi nav nomainījusi.

Lietotāji gan aktīvāk dalījušies ar Strautiņas-Ušakovas ierakstu par atbalsta paušanu mēram. Kopumā ieraksts «nošērots» 629 reizes.

Kā vēstīts, Strautiņa-Ušakova sociālajos tīklos izplatījusi attēlu un tekstu ar aicinājumu aizstāvēt Rīgas mēru no pārmetumiem, kurus viņš saņēmis, publicējot karikatūru par okupācijas rezultātā nodarītajiem zaudējumiem Latvijas ekonomikai un tādējādi radot neizpratni, vai šādi viņš apšauba Latvijas okupācijas faktu. Strautiņa-Ušakova publicējusi attēlu ar uzrakstu «Es esmu Ušakovs» un tekstu, kurā skaidro, kādēļ viņa aizstāv Ušakova pozīciju, publicējot karikatūru.

Strautiņa-Ušakova arī aicina sociālo tīklu lietotājus uzstādīt paziņojumam pievienoto attēlu «Es esmu Ušakovs» kā savu profila fotogrāfiju, paužot atbalstu Rīgas mēram šajā situācijā.

Ušakovs pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam braucamrīkam sabojā riteni, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas - tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.

Tikmēr «Vienotības» deputāts Vilnis Ķirsis jau vērsies pie Drošības policijas priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu izvērtēt, vai Ušakova rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu, liecina Ķirša publiskotā vēstule sociālajā tīklā «Twitter». Savukārt Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (V) un Latvijas Okupācijas izpētes biedrība saistībā ar karikatūras publicēšanu vērsušās Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai šajā Rīgas mēra rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu.

Tikmēr nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) uzskata, ka Rīgas mēram jāatvainojas par sociālos tīklos publicēto karikatūru, kurā mēģināts jokot par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem, kā arī paudusi, ka mērs pēc notikušā nav cienīgs piedalīties politiski represēto piemiņas pasākumos.

Pats Ušakovs aģentūrai LETA norādīja, ka šādu attēlu publicējis, jo uzskata, ka nav pareizi pašreizējās valstī esošajās problēmās meklēt cēloņus vēsturē, kā arī tērēt lielas naudas summas, lai pētītu pagātnes notikumu radītos zaudējumus tā vietā, lai šos līdzekļus ieguldītu pašreizējo problēmu risināšanā. Viņš arī šorīt «Rīta panorāmā» paudis nožēlu par karikatūras interpretāciju. Lai gan Ušakovs uzskata, ka viņam veltītie pārmetumi nav pamatoti, viņš atzīst, ka otrreiz savu domu censtos pasniegt citādāk, neizmantojot no interneta paņemtas bildes. «Pasniegšanas veids diemžēl sanācis tāds, kāds ir,» viņš norādīja.

PSRS laikā aptuvenie nodarītie zaudējumi Latvijas ekonomikai ir 185 miljardi eiro, lēš PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija.

Uz augšu