Ušakova sieva sociālajos tīklos aicina aizstāvēt mēru par rezonansi radījušās karikatūras publicēšanu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja NilaUšakova(S) sieva un biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakovasociālajos tīklos izplatījusi attēlu un tekstu ar aicinājumu aizstāvēt Rīgas mēru no pārmetumiem, kurus viņš saņēmis, publicējot karikatūru par okupācijas rezultātā nodarītajiem zaudējumiem Latvijas ekonomikai un tādējādi radot neizpratni, vai šādi viņš apšauba Latvijas okupācijas faktu, novēroja aģentūra LETA.

Strautiņa-Ušakova publicējusi attēlu ar uzrakstu «Es esmu Ušakovs» un tekstu, kurā skaidro, kādēļ viņa aizstāv Ušakova pozīciju, publicējot karikatūru.

«Kāpēc es kā Nila Ušakova sieva, mēra biroja vadītāja, cilvēks, kas ir strādājis kopā ar Tautas partiju, TB/LNNK, visbeidzot, kā latviete, kas audzināta tīri latviskā garā, ievērojot visas latviešu tautas tradīcijas ar tautas dziesmām un Raimondu Paulu, kuras vecvecāki ir bijuši izsūtīti, aizstāvu viņu šajā situācijā ar karikatūru, kas izsaukusi plašu rezonansi,» raksta mēra sieva, tālāk uzskaitot desmit punktus, kādēļ lēmusi izteikt politiķim atbalstu.

Strautiņa-Ušakova arī aicina sociālo tīklu lietotājus uzstādīt paziņojumam pievienoto attēlu «Es esmu Ušakovs» kā savu profila fotogrāfiju, paužot atbalstu Rīgas mēram šajā situācijā.

Kā vēstīts,Ušakovs pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam braucamrīkam sabojā riteni, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas - tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.

Tikmēr «Vienotības» deputāts Vilnis Ķirsis jau vērsies pie Drošības policijas (DP) priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu izvērtēt, vaiUšakovarīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu, liecina Ķirša publiskotā vēstule sociālajā tīklā «twitter». Arī nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) uzskata, ka Rīgas mēram jāatvainojas par sociālos tīklos publicēto karikatūru, kurā mēģināts jokot par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem.

Pats Ušakovs norādīja, ka šādu attēlu publicējis, jo uzskata, ka nav pareizi pašreizējās valstī esošajās problēmās meklēt cēloņus vēsturē, kā arī tērēt lielas naudas summas, lai pētītu pagātnes notikumu radītos zaudējumus tā vietā, lai šos līdzekļus ieguldītu pašreizējo problēmu risināšanā.

«Bēdīgi skatīties, ka situācijā, kad Latvijā ir tik daudz problēmu, kā, piemēram veselības vai izglītības nozare, publiskajā telpā joprojām kā attaisnojums mūsu problēmām tiek minēti vēsturiskie notikumi. Un bēdīgi skatīties, kā tiek tērēti resursi kompensāciju aprēķināšanai par pagātni, nevis vīzijas izstrādāšanai, ko mēs darīsim nākotnē. Ar šo bildi gribēju pievērst uzmanību, ka mums ir jāizbeidz lūkoties pagātnē un sen ir laiks pievērsties nākotnei. Un, ja šī bilde ir izraisījusi diskusijas, man par to ir liels prieks,» komentēja Rīgas mērs.

PSRS laikā aptuvenie nodarītie zaudējumi Latvijas ekonomikai ir 185 miljardi eiro, lēš PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija.

Uz augšu