Šodienas redaktors:
Māris Kūrēns
Iesūti ziņu!

Libido – dzīves enerģija (6)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar vārdu libido bieži vien apzīmē dzimumtieksi. Bet tas ir kas vairāk. Tā ir enerģija, kas rada un uztur vēlmi dzīvot. Kā to nezaudēt – skaidro seksoloģe un hipnoterapeite Ināra Roja.

Libidozā enerģija veidojas vidussmadzenēs. Ar asinsrites palīdzību tā nokļūst katrā mūsu iekšējā orgānā. Tā rada baudu, ko mēs izjūtam, smaržojot puķi, piedzīvojot kolosālu seksu, gardi paēdot, darot interesantu darbu... Ja šīs enerģijas nav, tad cilvēks ir neapmierināts ar sevi. Smadzeņu vidusdaļas centros libidozā enerģija savijas ar enerģijām, kuras cilvēkā var viest domas par to, ka dzīve ir drūma, ka viņš ir niecība, ka viņu gaida aiziešana no dzīves. Cilvēkam ar normālu psihi šīs enerģijas atrodas līdzsvarā. Ja notiek kaut kas negatīvs, viņam pietiek spēka, lai atgūtos un adaptētos. Savukārt, ja aiza, kurā cilvēks nokļūst, ir pārāk dziļa un viņš nespēj tikt ar sevi galā, nevalda pār situāciju, pakļaujas dažādām ietekmēm, iespējams, šai negribēšanai turpināt dzīvi var būt traģisks iznākums. Tad mēs sakām, ka cilvēks ir zaudējis dzīves garšu. Libidozā enerģija viņā ir zem nulles.

Ļauj sev piedzimt no jauna!

Libidozās enerģijas pieplūdums ir labi redzams no malas. Piemēram, sieviete sāk valkāt skaistus tērpus, uzvedībā atļaujas kaut ko, kas ir pretrunā līdzšinējiem stereotipiem un dogmām. Viņā parādās drosme, viņa kļūst izaicinoša, rodas vēlme eksperimentēt, būt avantūristiskai. Citiem viņa kļūst sveša, neiepazīta. Iespējams, tuvinieki šo sievieti nesaprot, bet viņa pati jūtas labi. Nav svarīgi, vai šīs pārmaiņas saistītas ar seksu, radošo darbību, zināšanu apguvi, ceļošanu vai sportu... Tās liecina, ka cilvēkā parādās libidozā enerģija, cilvēks jūtas kā piedzimis no jauna. Un šī piedzimšana var notikt ne vien 25 gados, bet arī 55, 75...

Iespējams, kāds baidās kļūt pamanīts, libidozs, lai nesadusmotu priekšniekus un nezaudētu darbu. Bet ja cilvēks kādu iemeslu dēļ apspiež savu libidozo enerģiju, tad tā var sākt izpausties dažādās slimībās – rodas kuņģa, sirds, endokrīnās saslimšanas, mezgli sievietes dzimumorgānos. Tas notiek, kad negatīvā attieksme pret sevi, libidozās (dzīves un mīlestības) enerģijas apsīkums saslēdzas ar kaut ko, kas mantots gēnos.

Lai būtu vieglāk uzziedēt

•Ieteicams vairāk nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Libidozā enerģija, ko ietekmē gan hormonu līmenis, gan dažādas mūsu labsajūtas, pretsāpju, laimes vielas, ko dabiski izstrādā cilvēka smadzenes un ķermenis, – tas viss ļoti saistīts ar fiziskajām aktivitātēm. Bieži sēžot pie datora, organisms nonāk pagrimuma, izsīkuma stāvoklī, libidozā enerģija pazeminās. Savukārt atrodoties pie dabas un kustībā, notiek pretējais.

•Ja 5 – 10 gadus ikdienu pavadām vienveidīgi – no viena krēsla pārsēžoties citā, pastāv risks attīstīties fiziskajām un garīgajām veselības problēmām Daudzi cilvēki ir atraduši ērtu veidu, kā atbrīvoties no problēmām, – viņi aizmūk uz trenažieru zāli vai baseinu, jo tas neprasa daudz laika. Ināra Roja uzskata, ka tā nav labākā izeja, jo tur cilvēks atrodas cilvēku mežā. Cilvēks sāk nogurt no cilvēka, jo nav iespējas pabūt vienatnē ar dabu. Tādēļ brīvdienās jācenšas atmest visu, kas nedēļas laikā laupījis libidozo enerģiju un prieku, jāmeklē iespēja darīt ko citu. Vēlams pamainīt atrašanās koordinātas no pilsētas uz laukiem.

•Var veikt libidozās enerģijas treniņu – piemēram, apskatīt sevi spogulī, pavērot, kas sevī ir libidozs, seksuāls, kas sevī patīk. Var uzlaikot jaunu tērpu, lai izskatītos izaicinošāk, košāk – kā putns, kas rotājas dažādu krāsu spalvās, vai krāšņs zieds. „Puķes taču mēs pamanām tāpēc, ka tās ir košas. Jāmācās no dabas!” iesaka speciāliste.

•Var kaut ko sev uzdāvināt. Tam nav jābūt kontam bankā vai jaunai automašīnai. Tā var būt kāda pārvērtība mājās, piemēram, pārbīdītas mēbeles. „Svarīgi arī nepārvērst mīlēšanos par pienākumu starp citiem pienākumiem,” piebilst seksoloģe. „Dzīves un darba ātrvilciens, bailes zaudēt vietu, profesionālās karjeras veidošana sievieti padara diezgan vīrišķīgu. Viņa kļūst līdzīga robotam. Var piekrist vīriešiem, kas saka: „Tur vairs nekas nesmaržo, viņa ir gudra, talantīga, sabiedrībā pazīstama, bet viņa ir zirgs.” Sieviete ar „pautiem”, kurā vairs nav nekā libidoza.”

•Libidozā enerģija sievietēs kolosāli darbojas, kad viņas ir stāvoklī (ja tas ir gaidīts bērniņš). Kā novērojusi seksoloģe, tas notiek pat neatkarīgi no tā, vai, bērnam piedzimstot, viņa tēvs būs blakus un rūpēsies vai ne.

Libido noslēpums

„Uzdrīkstēties būt košai un izaicinošai – tas ir veselīgi!” uzskata Ināra Roja. „Un tam ne vienmēr jābūt saistītam ar super panākumiem seksā. Sieviete kādu laiku var būt arī vientuļa un tajā pašā laikā ziedēt kā puķe. Citi skatās un prasa, vai viņa ir iemīlējusies. Bet tas tikai nozīmē, ka viņa pareizi pie tā piestrādā...”

Komentāri (6)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu