Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jauns lielceļu laineris no Lincoln

FOTO: Lincoln

Savulaik Rīgas Pašvaldības policijas rīcībā bija visnotaļ skandalozs automobilis - Lincoln Navigator. Nu jau tas savu mūžu ir nodzīvojis un kārtības uzturēšanā vairs nepiedalās, taču Ford koncernā ietilpstošais zīmols Lincoln Ņujorkas automobiļu izstādē parādīja sava lielizmēra apvidnieka nākamās paaudzes modeļa konceptuālo versiju. Un, kas zina, varbūt kādreiz arī šādam auto būs lemts kļūt par patruļauto.

Navigator Concept interjera un eksterjera niansēs labi redzams, ka to veidošanas procesā dizaineri spēcīgi iedvesmojušies no greznām jahtām. Automobiļa platās durvis, līdz ar kuru pacelšanos virs jumta no sliekšņiem izbīdās un atlokās trīs pakāpieni, savukārt ir nedaudz futūristisks risinājums. Šāda koncepcija ne tikai izskatās iespaidīgi un grezni, bet arī ievērojami atvieglo iekļūšanu salonā, kur sēdekļi izkārtoti trīs rindās. Tie, starp citu, ir elektriski regulējami, un atsevišķās sekcijas kopumā ir pielāgojamas braucēju vajadzībām trīsdesmit dažādos virzienos.

Bez tā Navigator Concept ir ieguvis pilnībā digitālu instrumentu paneli, multimediju kompleksu ar lielizmēra skārienekrānu un Revel audioiekārtu, kā arī speciālu skapi drēbēm salona aizmugurējā daļā.

Tāpat prototips ir apgādāts ar modernākajām atbalsta un drošības sistēmām, kas jau kļuvušas par daudzu automobiļu aprīkojumu. To vidū var uzskaitīt, piemēram, apkārtskata sistēmu, frontālu sadursmju novēršanas funkciju, gājēju atpazīšanu un cita starpā arī sistēmu, kas automobili notur savā braukšanas joslā.

Zem lielceļu lainera motora pārsega atrodas EcoBoost saimes 3,5 litru sešu cilindru biturbo motors ar vairāk nekā 400 zirgspēkiem.

Provizoriskā informācija liecina, ka šis motors tiks iekļauts arī sērijveida Lincoln Navigator komplektēšanas opcijās. Automobiļa izlaišana patlaban ir sagatavošanas stadijā, un paredzams, ka sērijveida modeļa debija notiks pēc apmēram pusotra gada; tas ir - 2017.gada otrajā pusē.

Uz augšu
Back