Kā atbrīvoties no kārpām ar tautas līdzekļiem? Esmu dzirdējusi, ka palīdz strutenes. Kā tās pareizi lietot? Vai jādzer arī iekšķīgi, vai pietiek, ka pasmērē kārpu skartās vietas? Ja nelīdz vecmāmiņas gudrības, kādas vēl metodes var lietot?
Bez ārsta norādījumiem struteņu sulu vai citus ārstniecības līdzekļus, kas pagatavoti no šā auga (tinktūru, izvilkumu u.c.), nevajadzētu lietot, jo tas satur dažādas indes (alkaloīdus), kas ar laiku var kaitēt veselībai. Atbrīvoties no kārpām ar struteņu sulu lielākoties izdodas tikai tad, ja tās parādījušās nesen. Turklāt tas jādara regulāri un pacietīgi – 1– 2 reizes dienā un dažkārt pat vairākas nedēļas.
Pirms kārpu likvidēšanas ieteicams apmeklēt dermatologu un noskaidrot, vai šis veidojums uz ādas patiešām ir kārpa. Ja ir, tas liecina par novājinātu imunitāti. Paaugstinot organisma pretošanās spējas dažādiem mikroorganismiem – sēnītēm un baktērijām, kārpas bieži vien izzūd pašas no sevis.
Aptiekās var iegādāties dažādus līdzekļus kārpu likvidēšanai, piemēram, preparātus, kas satur piededzinošas vielas – salicilskābi, pienskābi, formaldehīda gēlu un citas, kā arī šķidro slāpekli, ar kuru kārpas var saldēt mājās.
Daudzi kosmētiskie saloni piedāvā krioterapiju (saldēšana ar slāpekli), kas iznīcina ar vīrusu inficētās šūnas (kārpas uz rokām un kājām ir vīrusa infekcija). Tā ir nedaudz sāpīga metode, jo ar vates kociņu vai aerosola aparātu diezgan dziļi sasaldē ādas šūnas. Pēc tam nereti veidojas lokāls iekaisums, tas izzūd pāris nedēļu laikā. Pirmās dienas apstrādātā vieta ir sāpīga, pēc tam lobās āda. Bieži vien pēc kāda laika nepieciešams procedūru atkārtot.
Lielu, biezu un vecu kārpu likvidēšanai nereti palīdz tikai operatīvas metodes – klasiskā ķirurģija vai lāzerķirurģija.