Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Eigimu gāž no Daugavpils mēra amata

Šodien Daugavpils domes ārkārtas sēdē pašvaldības deputātu vairākums nobalsoja par Riharda Eigima (LSDSP) atstādināšanu no Daugavpils domes priekšsēdētāja amata.

Par Eigima atbrīvošanu no Daugavpils mēra amata nobalsoja astoņi no 15 domes deputātiem - visi, kas piedalījās ārkārtas domes sēdē. Mazākumā esošie koalīcijas deputāti ārkārtas domes sēdi boikotēja.

Daugavpils domes jauno priekšsēdētāju plānots ievēlēt tuvāko trīs dienu laikā.

Domes sēde notika bez žurnālistu klātbūtnes, jo Eigims bija izdevis rīkojumu vakarā nepieļaut apmeklētāju iekļūšanu Daugavpils domē, ko pašvaldības policisti naski arī pildīja.

Šodien kārtējā Daugavpils domes sēdē jautājums par neuzticības izteikšanu pašreizējam Daugavpils mēram netika izskatīts, jo sēdes vadītājs to neiekļāva domes sēdes darba kārtībā. Likuma par pašvaldībām 65.pants paredz, ka gadījumos, kad saņemts priekšlikums par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, priekšsēdētājam ir jāsasauc domes ārkārtas sēde ne vēlāk kā divu nedēļu laikā no priekšlikuma saņemšanas dienas, ja šajā laikā nav paredzēta domes kārtējā sēde.

Saistībā ar pieļauto likumpārkāpumu Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Grigorijs Ņemcovs ("Latgales tauta") paziņoja par ārkārtas sēdes sasaukšanu.

Jau ziņots, ka astoņi Daugavpils domes opozīcijas deputāti iesniedza pašvaldībā atkārtotu pieprasījumu par Eigima atcelšanu no ieņemamā amata un jauna domes priekšsēdētāja vēlēšanām. Opozīcijas deputātus neapmierina Eigima darba stils, un viņi uzskatot, ka Eigims principā neatbilstot ieņemamajam amatam.

Iesniegumu par neuzticības izteikšanu Eigimam parakstīja astoņi Daugavpils domes opozīcijas deputāti: Jānis Lāčplēsis, Rita Strode, Žanna Kulakova, Viktors Butāns un Ivars Šķinčs (LPP/LC), Vjačeslavs Širjakovs un Vitālijs Azarevičs (Daugavpils pilsētas partija) un Grigorijs Ņemcovs ("Latgales tauta").

Viens no pieprasījumu parakstījušajiem deputātiem Jānis Lāčplēsis (LPP/LC) pastāstīja, ka opozīcijas deputātus neapmierina Eigima darba stils un viņi uzskatot, ka Eigims principā neatbilstot ieņemamajam amatam.

Pēc opozīcijas deputātu domām, Eigima nemākulīgās rīcības dēļ esot zaudēta iespēja piesaistīt 4,5 miljonus latu no Eiropas Savienības (ES) fondiem siltumapgādes problēmu risināšanai. Bez uzmanības nav palikusi arī "mēra slēptā vēlme privatizēt pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli"".

Pēc Lāčplēša teiktā, Daugavpils domes opozīcijas deputāti negatīvi vērtē arī domes pašreizējās vadības darbu pašvaldības šā gada budžeta izstrādē un bezdarbību saistībā ar pašvaldības nākamā gada budžeta izveidi. Deputātiem arī neesot īstas skaidrības par Eigima paša finansiālajām saistībām.

Kā viens no ticamākajiem pretendentiem uz Daugavpils mēra amatu tiek minēts Lāčplēsis.

Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Līvija Jankovska (LSDSP) opozīcijas līdzšinējo darbību raksturoja kā destabilizējošu, kuras dēļ tiekot traucēts normāls pašvaldības darbs, kā dēļ ciešot visa pilsēta.

LETA jau informēja, ka 1.septembrī Eigims aizklātā balsošanā jau tika atbrīvots no amata, taču jau tajā pašā vakarā viņš savu amatu atguva.

Uz augšu
Back