/nginx/o/2018/07/15/9259503t1hf3b2.jpg)
Daudz cilvēku vienkopus, un visi smejas jau 20 minūtes. Vai pastāstīts kāds labs joks, varbūt esam psihiatriskajā klīnikā? Nē, jokus te neviens nestāsta un psihiskas kaites šiem ļaudīm nav. Tieši otrādi - ar smieklu palīdzību šie cilvēki mācās atbrīvoties no stresa un lieka sasprindzinājuma. Smieklu terapijas nodarbībā paviesojās LNT raidījums „Tautas balss”.
„Smieklu terapija ir maza daļiņa no cilvēka garīgās pilnveidošanās prakses un zināšanām. Tas ir elements, kas vērsts uz organisma attīrīšanu - caur smiekliem un emocionālu izpausmi notiek nervu sistēmas, psihes, fizioloģijas, prāta attīrīšanās no stresa sekām un kādiem iekšējiem sārņiem,” saka jogas skolotājs Alberts Eiduss.
Izrādās - Latvijā smieklu terapija tiek praktizēta jau 10 gadus. Cilvēki savācās nelielās grupiņās un apgūst dažādus jogas pamatprincipus, lai iekšēji atbrīvotos un, kopīgi izsmejoties, relaksētos. Viens kurss var ilgt nedaudz vairāk kā 10 dienas, 2 - 3 stundu ilgā nodarbībā katru dienu.
„Cilvēks, kas smejas, nebaidās. Tas ļauj atbrīvoties no kaut kādām bailēm, kompleksiem, nevajadzīgiem uztraukumiem un vispār sākt pozitīvāk uztvert dzīvi. Ārēji tas izskatās tā – cilvēki sēž, atskan komanda smiekli! Visi sāk smieties, un smejas līdz asarām. Klusums. Visi pārstāj smieties,” stāsta Eiduss.
Smieklu terapijas pasniedzēji atzīst, ka ne vienam vien netīšam garāmgājējam kopīgā smiešanās likusi smējējus gan izmēdīt, gan arī par neveseliem noturēt. Lai gan bieži apgalvo, ka smiekli ir lipīgi, tomēr uz pasūtījuma ne vienmēr tie skanēs dabīgi. Kā sevi piespiest smieties, ja smiekli nemaz nenāk? „Smiekliem, kas notiek mūsu nodarbībās, netiek izmantoti klauni, anekdošu stāstīšana, komēdijas, netiek izmantots arī intelekts. Psiholoģijā tās nav īstās pieejas šādam enerģijas veidam, jo tas ir enerģijas veids, kas palaiž smieklus pašus no sevis,” saka Eiduss.
Arī „Tautas balss” iesaka – ja vēlaties dzīvot bez stresa un būt drosmīgi, stājoties pretī dzīvei, jāļaujas skanīgajai smieklu terapijai.