Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Prokuratūra apstiprina Lemberga dēla saukšanu pie kriminālatbildības par naudas atmazgāšanu

Dažādos noziegumos apsūdzētie Ventspils mērs Aivars Lembergs (no kreisās) un viņa dēls Anrijs Lembergs FOTO: LETA

Prokuratūra apstiprina, ka pagājušā gada oktobrī pieņemts lēmums par Anrija Lemberga saukšanu pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā, apliecināja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Detalizētākus komentārus prokuratūra šobrīd nesniedz, līdz ar to nav zināms, vai lietā ir vēl kāds apsūdzētais. Šobrīd lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļā.

Ventspils mēra Aivara Lemberga dēls komentārus iepriekš nevēlējās sniegt.

Portāls «skaties.lv» pagājušajā nedēļā ziņoja, ka

nelikumīgi iegūtā nauda esot ieguldīta Māra Gaiļa dzīvojamo māju projektā Ķīpsalā.

Apsūdzība Anrijam Lembergam izvirzīta 2015.gada oktobrī par to, ka

viņš slēpjot Aivara Lemberga «kukuļa izspiešanas rezultātā noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi

un ieguldījis tos nekustamo īpašumu būvniecībā Ķīpsalā, izmantojot SIA «Māris Gailis«».

Kā uzskatot prokuratūra, naudu Aivars Lembergs esot ieguvis, izspiežot kukuļus divos uzņēmumos - SIA «Puses» un «Ventk Company Limited». Pirmajam piederēja daļas uzņēmumā «Latvijas Naftas tranzīts», bet otrajam uzņēmumā «Ventamonjaks».

Kopumā ar Māra Gaiļa starpniecību Lembergs esot legalizējis aptuveni miljonu eiro, ieguldot naudu divos uzņēmumos, kas īstenojuši «Ģipša fabrikas» rekonstrukciju.
Gailis sacīja, ka pieļāvumi par to, ka Anrijs Lembergs nelikumīgi iegūto naudu ieguldījis dzīvojamo māju projektā Ķīpsalā esot «100% muļķības».

«Tie ir izdomājumi un pīle, jo gan SIA «Māris Gailis», gan vēlāk AS «Māris Gailis» es biju vienīgais īpašnieks un naudu māju būvniecībai ņēmu bankās, bet rindu māju būvniecībai - daļēji no bankām un daļēji par to maksāja topošo māju īpašnieki,» sacīja Gailis.

Viņš piebilda, ka pirms 15-18 gadiem bija izveidojis sadarbību ar Austrijas kompāniju «PMT Realkanzlei Immobilien GmbH», nodibinot Latvijā kopuzņēmumu, kurā Gailim piederēja 10%, bet austriešiem 90%. «Šī firma nodarbojās ar zemes uzpirkšanu Ķīpsalā, savas daļas pārdevu pirms kādiem 10 gadiem. Ja Anrijam Lembergam bija kāda nauda šajā Austrijas kompānijā, tad par to gan neko nezinu,» skaidroja Gailis.

Anrijs Lembergs ir viens no apsūdzētajiem tā dēvētajā Lemberga krimināllietā, kurā uz apsūdzēto sola sēdies arī Ventspils mērs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Uz augšu
Back