Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Portāls: Lemberga dēlu apsūdz par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Dažādos noziegumos apsūdzētais Ventspils mēra dēls Anrijs Lembergs FOTO: Lita Krone/LETA

Prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību Ventspils mēra Aivara Lemberga dēlam Anrijam par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, ziņo portāls «skaties.lv».

Anrijs Lembergs komentārus nevēlējas sniegt. Arī prokuratūra ne apstiprināja, ne noliedza, ka Anrijam Lembergam būtu uzrādītas jaunas apsūdzības.

«Skaties.lv» ziņo, ka nelikumīgi iegūtā nauda esot ieguldīta Māra Gaiļa dzīvojamo māju projektā Ķīpsalā. Apsūdzība Anrijam Lembergam izvirzīta 2015.gada oktobrī par to, ka viņš slēpjot Aivara Lemberga «kukuļa izspiešanas rezultātā noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi un ieguldījis tos nekustamo īpašumu būvniecībā Ķīpsalā, izmantojot SIA «Māris Gailis«».

Kā uzskatot prokuratūra, naudu Aivars Lembergs esot ieguvis, izspiežot kukuļus divos uzņēmumos - SIA «Puses» un «Ventk Company Limited». Pirmajai piederēja daļas uzņēmumā «Latvijas Naftas tranzīts», bet otrajai uzņēmumā «Ventamonjaks». Kopumā ar Gaiļa starpniecību Lembergs esot legalizējis aptuveni miljonu eiro, ieguldot naudu divos uzņēmumos, kas īstenojuši «Ģipša fabrikas» rekonstrukciju.

Anrijs Lembergs ir viens no apsūdzētajiem tā dēvētajā Lemberga krimināllietā, kur uz apsūdzēto sola sēdies arī Ventspils mērs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Uz augšu
Back