Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ekskluzīva iespēja skatīties tiešraidi no Baltijas ceļam veltītas konferences

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: LETA, TVNET kolāža

Šodien turpinās konference «Eiropas kopīgās atmiņas un politiskās iedvesmas avots», kas veltīta Baltijas ceļa 25. gadadienai. TVNET piedāvā ekskluzīvu iespēju skatīties šim Latvijas tautai tik vēsturiski nozīmīgajam notikumam veltītās konferences tiešraidi. Tiešraidi skaties 21.augustā, plkst. 11.00 - 18.30 un piektdien, 22.augustā, plkst. 10.00 - 18.00.

Konference veltīta Baltijas ceļa 25. gadadienai, un tās mērķis – aplūkot totalitārā komunisma sabrukumu gan tā vēsturiskajā, gan mūsdienu ģeopolitiskajā perspektīvā. Konferenci rīko nodibinājums «Rīga 2014», Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Konrāda Adenauera fondu.

Konferences pirmajā dienā Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks diskusija par Baltijas valstu un Austrumeiropas valstu izvēlētajiem attīstības modeļiem un sasniegto divdesmit piecos gados kopš Baltijas ceļa, kā arī analizētas galvenās mācības, kas jāņem vērā šodienas ģeopolitiskajā realitātē.

Konferences otrā diena norisināsies Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ekspozīcijā «Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014» Brīvības ielā, un tā iedalīta divos tematiskajos blokos. Pirmais veltīts indivīda statusam totalitārā režīmā, viņam iespējamajiem izvēles variantiem – sadarbību, pielāgošanos vai pretošanos. Otrais bloks skars šobrīd ļoti aktuālās Eiropas kopējās atmiņas problēmas. Pēdējie gadu desmiti parādījuši, ka vienlīdzīgas attieksmes veidošana pret komunisma un nacisma noziegumiem ir viens no galvenajiem šobrīd topošās Eiropas kopējās atmiņas izaicinājumiem.

Konferencē piedalīsies 32 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Ukrainas, Polijas, Spānijas, Francijas, Bulgārijas, ASV un Šveices, tostarp Vācijas Bundestāga prezidents Norberts Lammerts, bijusī Latvijas Republikas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Krimas tatāru nacionālās kustības līderis Refats Čubarovs, Ratgersa universitātes (ASV) Politikas zinātņu departamenta vadītājs Jans Kubiks, politologs, Eiropas Parlamenta deputāte, Igaunijas Tautas frontes (Rahvarinne) dibinātāja Marju Lauristina, ekonomists un politiķis, Varšavas Ekonomikas augstskolas profesors Lešeks Balcerovičs, politikas zinātniece un komentētāja Vita Matīsa, bijušais Krimas tatāru tautas padomes Medžlisa priekšsēdētājs, Ukrainas parlamenta deputāts Mustafa Džemiļevs.

Tiešraidi nodrošina Sportacentrs.com.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu