SKATIES TIEŠRAIDI: Debatēs par bēgļu uzņemšanu Latvijā

Šodien plkst.18 Rīgas Ekonomikas augstskolā notiek Latvijas Debašu asociācijas «Quo Tu Domā?» rīkotas debates «Vai Latvijai ir jāuzņem bēgļi?». TVNET piedāvā debates skatīties tiešraidē.

Tiešraidē būs iespēja dzirdēt jomas speciālistu un politiķu argumentus par bēgļu uzņemšanu. Pasākuma diskusijas daļā, ko moderēs žurnāliste Inga Spriņģe, ikvienam būs iespēja izteikt savu viedokli klātienē vai skatoties tiešraidi un komentējot sociālajos tīklos.

Debatēs piedalīsies Saeimas deputāti Rihards Kols (VL-TB/LNNK) un Dainis Liepiņš (LRA), žurnālists Didzis Melbiksis, polittehnologs Jurģis Liepnieks, migrācijas studiju doktorante Agnese Lāce, kā arī Rūta Gabaliņa.

Kā ziņots, valdība šovasar vienojās par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, lemjot, ka divu gadu laikā valsts varētu uzņemt 250 patvēruma meklētājus.

Saskaņā ar iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) nesen pausto, pirmos no 250 bēgļiem Latvija varētu uzņemt šoziem.

Pagaidām nav precīzi zināms, kuras valsts iedzīvotājus Latvija uzņems, taču tie varētu būt Afganistānas, Irākas, Sīrijas un atsevišķu Āfrikas valstu pilsoņi.

Iekšlietu ministrs atzinis, ka Latvija ir ieinteresēta uzņemt bēgļu ģimenes - vecākus ar bērniem, nevis atsevišķus bēgļus.

Uz augšu