Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

SC piedāvā aģitatoriem darbu valsts pārvaldē

LTV "De Facto"
SC piedāvā aģitatoriem darbu valsts pārvaldē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17
Foto: Ieva Čīka/LETA

Gatavojoties vēlēšanām, «Saskaņas centrs» plāno uzrunāt plašu cilvēku loku ar sarunvedēju starpniecību. Brīvprātīgus aģitatorus vilina ar iespējām ieņemt amatus pašvaldībā vai valsts pārvaldē, par to šodien ziņo LTV raidījums «de facto». Partijas līderi tajā neētisku rīcību nesaskata.

«Мēs – Latvijas cilvēki paziņojam: esam nolēmuši izveidot vēl nebijušu, vērienīgu, neticami gaišu projektu, kurš spēj mainīt simtiem tūkstošu cilvēku domāšanu» – šāds aicinājums ar parakstu «Nila Ušakova uzticības personas» ir nonācis «de facto» rīcībā.

Idejas būtība – rekrūtēt piecus simtus brīvprātīgo, lai viņi uzrunātu daudzdzīvokļu māju iemītniekus un aģitētu par «Saskaņas centru». Kaut gan pieteikuma termiņš jau beidzies, no teksta var saprast, ka runa ir par Saeimas vēlēšanām.

Rīgas pašvaldības vadītājs Ušakovs apstiprina – tāds projekts partijai ir. Aicinājuma autori

aģitētājiem piesola savdabīgu bonusu - spožas iespējas karjeras izaugsmei municipāla pārvaldē, vēlēšanu uzvaras gadījumā – valsts varas institūcijās.

Piedāvā arī atalgojumu. Kādi tieši amati pašvaldībā un valsts pārvaldē ir piedāvāti un kāds būtu samaksa par it kā brīvprātīgo darbu sludinājuma teksts neatklāj. To nesaka arī «Saskaņas centra» vadība. Aicinājumā norādīti ar «Saskaņas centru» saistītas biedrības «Latvija - mana dzimtene» kontakti, bet uz telefona zvaniem un e-pastiem neviens neatbild.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) norāda -

solījums aktīvākus aģitētājus nodrošināt ar amatiem pašvaldībā vai valsts institūcijās, ir neētisks un var sabiedrībai dot signālu par to, ka partija ir gatava darboties prettiesiski.

«Mūsuprāt tas ir ļoti nepieļaujams apsolījums, jo valsts amatpersonas, pildot amata pienākumus, nevar realizēt amata pilnvaras, kas skar viņa personisko ieintersētību, tas ir piedāvāt darbu saviem atbalstītājiem kā pateicību par priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņu,» saka Ilze Jurča, KNAB priekšnieka vietniece.

«Saskaņas centra» vadība pārmetumiem nepiekrīt un uzstāj, ka politiskajam spēkam ir tiesības apbalvot aktīvākus līdzgaitniekus. «Protams, nekad neesmu slēpis, ka mums ir svarīgi, ka cilvēki, kas pie mums strādā, ka man nav šaubu par viņu lojalitāti. Ideālākais variants – kompetence un ja cilvēks ir tās partijas biedrs, tad tas ir labi, ja nē, kompetence tomēr ir primārais,» saka Ušakovs.

«Pašlaik tiek godīgi pateikts – nāciet talkā, palīdziet mums vēlēšanās un turpināsim strādāt kopā. Šodien jūs izmantojiet savu brīvo laiku, tad jūs varēsiet izmantot mūsu uzvaras augļus. Kāpēc nē?» tā partijas rīcību komentē Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Neskatoties uz to, ka politiķi atklāti runā par brīvprātīgo aicināšanu, process ir gana slepens. Cilvēka vārdu, kas atbildēja par šo rekrutēšanas projektu, izdodas uzzināt tikai no neoficiāliem avotiem. Pēc «de facto» rīcībā esošās informācijas, tas ir ar «Saskaņas centru» saistīts Liepājas uzņēmējs Aleksands Magarams. Sazvanīts, viņš nenoliedz, ka ir nodarbojies ar brīvprātīgo aģitatoru piesaistīšanu, tomēr intervijai klātienē nepiekrīt. Viņš neatklāj arī summu, kuru plānoja tērēt šim pasākumam.

«Tas ir jautājums «Saskaņas centram», nevis man. Mēs līdz tam vēl neesam nonākuši,» saka Magarams. Viņš skaidro, ka vairāku iemeslu dēļ projekts vēl nav uzsākts. Tostarp arī tāpēc, ka nav izdevies savākt nepieciešamo cilvēku skaitu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu