Internātskolas direktora vietniekam par audzēkņu seksuālu izmantošanu - nosacīts cietumsods

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas apgabaltiesa piemērojusi nosacītu cietumsodu kādreizējās Rīgas Lastādijas internātskolas direktores vietniekam par audzēkņu seksuālu izmantošanu.

Vladimiram Piņēginam par pavešanu netiklībā piemērota nosacīta brīvības atņemšana uz gadu un sešiem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz vienu gadu un sešiem mēnešiem.

Savukārt skolas direktorei Lilitai Osei tiesa par amatpersonas bezdarbību piemēroja nosacītu brīvības atņemšanu uz desmit mēnešiem, kā arī pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Spriedumā ņemts vērā Krimināllikuma pants, kas ļauj mīkstināt vai samazināt sodu, ja tiesa konstatē, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā.

Apsūdzības amatpersonām bija izvirzītas 2010.gadā. Prokuratūra uzskata, ka viena no apsūdzētajām personām -

direktora vietnieks trīs gadu laikā, sistemātiski izdarīja netiklas darbības ar mazgadīgām un nepilngadīgām internātskolas audzēknēm,

savukārt šīs pašas skolas direktore, zinot skolā notiekošo un saņemot no bērniem vairākas sūdzības par vietnieka uzmākšanos, neziņoja policijai, bāriņtiesai vai citai bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai par vardarbību pret izglītojamo.

Pilns spriedums būs pieejams 29.maijā un tad to varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Jau ziņots, ka abi minētās mācību iestādes darbinieki tika aizturēti jau 2008.gadā. Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika apzināti vairāki cietušie, no kuriem liela daļa jau ilgāku laiku atradās citās mācību iestādēs dažādās Latvijas pilsētās. Kriminālprocess tika sākts 2008.gada novembrī.

Kā iepriekš pastāstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, minētā mācību iestāde ir internātskola, kura saņemto sūdzību dēļ inspekcijas uzmanības lokā bijusi jau ilgāku laiku, un tieši ar inspekcijas palīdzību šī lieta aizvirzījusies tik tālu.

VBTAI ne tikai runājusi ar skolas vadību, bet arī Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, cenšoties panākt skolas direktores atsaukšanu no amata.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais