C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ja valdība neieklausīsies pedagogos, būs nopietnākas akcijas

LETA
Ja valdība neieklausīsies pedagogos, būs nopietnākas akcijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: Felicija Vērzemniece/TVNET

Lai gan streiks neesot pašmērķis izglītības problēmu risināšanai, taču nepieciešamības gadījumā skolotāji ir gatavi tajā piedalīties un pārtraukt darbu, intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāve, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolotāja Inga Ermansone.

Uz jautājumu par sajūtām un secinājumiem pēc vakar notikušā pedagogu mītiņa, Ermansone stāstīja, ka braucot atpakaļ no Rīgas skolotāji pārrunājuši, ko ir gatavi darīt, ja situācija nemainīsies. Tad viens no secinājumiem esot bijis, ka pedagogi ir gatavi rīkot un iesaistīties daudz nopietnākās akcijās.

«Streiks ir galējais līdzeklis, lai gan tas nav mūsu pašmērķis. Tomēr, ja nekas nemainīsies, tad mēs būsim spiesti rīkoties un šādiem pasākumiem ir gatavi pievienoties pat tie pedagogi, kuri nav arodbiedrības biedri,» stāstīja Ermansone.

Jau ziņots, ka vakar Doma laukumā protesta akcijā pulcējās aptuveni 7000 izglītības un zinātnes darbinieku, kuri pieprasīja taisnīgu samaksu par veicamajiem darba pienākumiem.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško pēc mītiņa aģentūrai LETA sacīja, ka, lai gan pedagogi pieprasīja konkrētu rīcību no valdības, reāli izglītības darbinieku problēmu risinājumi protesta laikā netika sadzirdēti.

Mikiško uzsvēra, ka, neskatoties uz to, ka lēmuma pieņēmēji ir ministrija un valdība, tai nav konkrētu plānu. «Ja viņiem nav konkrēta redzējuma brīdī, kad gads ir gandrīz pusē un kad tiek veidotas nākamā gada budžeta aprises, kļūst jocīgi,» norādīja Mikiško, «nebija ne cerīgu vārdu, ne arī cerības.»

«Pašlaik notiek budžeta plānošana, un kļūst smieklīgi, ja valdība atkal sola kaut kādas jaunas politikas iniciatīvas, jo mēs jau pagājušajā gadā pieredzējām to, ka lieki uzticējāmies valdībai un jaunajām politikas iniciatīvām,» skaidroja Mikiško. Tā ir nopietna problēma, kas šodien izskanēja skaļi, un šai valdībai un arī nākamajai «ir krietni jāliek galvas kopā, lai to atrisinātu, jo nevar vienkārši mānīt cilvēkus», teica LIZDA priekšsēdētāja.

Nav skaidrības arī par jauno pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeli, sacīja LIZDA vadītāja, nav izpratnes par to, vai samaksa tiks aprēķināta pēc stundu likmes vai arī vienkārši tiks veikti uzlabojumi jau esošajā modelī. «Bumbiņa ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un valdības pusē. Pedagogi parādīja savu attieksmi piketā. Skatīsimies, kā būs. Visi ir nobrieduši. Pūlī arī izskanēja: «Streikosim, streikosim!«,» atgādināja Mikiško.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu