Dombrovskim otrdien varētu būt pēdējā valdības sēde premjera amatā

FOTO: LETA

Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) otrdien, 21.janvārī, varētu būt pēdējā vadītā valdības sēde premjera amatā.

Dombrovskis Latvijas vēsturē iegājis arī kā ilglaicīgākais Ministru prezidents, vadot trīs valdības pēc kārtas, kā arī esot visvairāk dienu pēc kārtas savā amatā. Ar otrdienu ieskaitot, Dombrovskis valdības vadītāja krēslā būs pavadījis kopumā 1777 dienas.

Pirmā valdības sēde Dombrovskim pēc apstiprināšanas amatā bija 2009.gada 12.martā. Šajā valdības sēdē gan nekādi normatīvo aktu projekti netika izskatīti - bija toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera uzruna, Dombrovska uzruna un fotografēšanās.

Pirmā sēde, kurā tika izskatīti dažādi jautājumi un normatīvie akti, bija 17.martā. Līdzās dažādu normatīvo aktu grozījumiem valdībai bija jāizskata jautājums par akciju sabiedrību «Parex banka» un grozījumi likumā «Par valsts budžetu 2009.gadam».

Laikā kamēr Dombrovskis bija valdības vadītājs, kopumā ir notikušas 364 valdības sēdes, bet otrdien būs 365.sēde. No šīm sēdēm 249 bijušas kārtējās, bet 116 - ārkārtas.

Savas premjerēšanas laikā Dombrovskis devies 139 ārvalstu vizītēs. Pirmajā valdības vadīšanā bija 22 vizītes, bet pērn - 34. Savukārt visvairāk vizīšu premjeram bija 2012.gadā - 35. Visbiežāk viņš devies uz Beļģiju, kur atrodas Eiropas Savienības galvenās institūcijas, - 38 reizes, bet 12 reizes viņš apmeklējis Lietuvu, 10 vizītes bijušas uz Igauniju. Dombrovskis viesojies arī tādās valstīs kā ASV, Afganistāna, Japāna, Apvienotie Arābu Emirāti, Čīli, Katara. Valdības vadītājs apmeklējis arī lielu daļu Eiropas valstu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 27.novembrī pēc traģēdijas Zolitūdē, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, Dombrovskis paziņoja par atkāpšanos no amata.

Uz augšu