Straujuma nav Vilku uzrunājusi finanšu ministra amatam

FOTO: LETA

Premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) līdz šim nav uzrunājusi pašreizējo finanšu ministru Andri Vilku (V) ministra amatam jaunajā valdībā, arī «Vienotības» politiķi nav runājuši ar Vilku par iespēju turpināt darbu finanšu ministra amatā.

«Vienotība» nav iesaistījusi Vilku topošās valdības deklarācijas veidošanas darba grupās. Dalībai darba grupā, kas diskutēs par ekonomiku un finansēm, «Vienotība» deleģēja satiksmes ministru Anriju Matīsu, premjera amatam nominēto Straujumu, kā arī Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu.

Kad vakar parādījās ziņas, ka finanšu ministrs nav piesaistīts valdības deklarācijas veidošanai, Vilks sarūgtinājumu pauda tviterī. «Vilks savu izdarījis, vilks var iet! Paldies profesionālākajam un godprātīgākajam Ministru kabinetam atjaunotajā Latvijā!» savā tvitera kontā rakstīja finanšu ministrs. Viņš pauda arī viedokli, ka demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) un ministri «būtu spējuši paveikt vairāk, ja nebūtu tik daudz pagātnē sastrādātā jālabo.» «Tagad pamati ir ielikti, sagraut būs grūti,» rakstīja Vilks.

Arī 5.janvārī finanšu ministrs mikroblogošanas vietnē tēlainiem vārdiem raksturoja patlaban valdības veidošanā notiekošo: «Latvijā tagad dzīve ritēs pēc cita laika. Izkaltušā zemē sētie graudi 4 gados ir sazaļojuši, ražas novācēju ir saradies daudz. Sējēji var iet.»

Finanšu ministrs būtu gatavs turpināt strādāt šajā amatā līdz šoruden gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Taču parlamenta vēlēšanās rudenī viņš neplāno kandidēt un būs atvērts darba piedāvājumiem, aģentūrai LETA pastāstīja finanšu ministra preses sekretārs Aleksis Jarockis.

«Vienotības» priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa iepriekš izteikusies, ka Vilka iespējas ieņemt finanšu ministra amatu arī jaunajā valdībā varētu mazināt apstāklis, ka viņš nav paudis gatavību startēt partijas «Vienotība» sastāvā nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Āboltiņa žurnālistiem sacīja, ka šodien «Vienotības» frakcijas sēdē netika lemts par kandidātiem finanšu ministra postenim. Par personālijām «Vienotība» lems, kad būs skaidrs valdības sastāvs, uzsvēra politiķe, piebilstot, ka pagaidām vēl ir pietiekami daudz neskaidrību.

Viņa arī atkārtoti pauda, ka šī valdība un koalīcija tiek veidota ar domu, ka tā būs pamats darbam arī pēc nākamajām vēlēšanām. Līdz ar to par ministriem tiks deleģēti kandidāti, kuri arī plāno piedalīties vēlēšanās.

Ja Vilks netiks aicināts darbam jaunajā valdībā, tad viņš atjaunos Saeimas deputāta mandātu. Savulaik ievēlot Vilku 11.Saeimā, 12 301 pilsonis vēlēšanu biļetenos bija ievilcis Vilkam plusiņu, bet 1689 bija svītrojuši viņa vārdu. No visiem «Vienotības» deputātiem Vilks bija ceturtais visvairāk plusiņus saņēmušais deputāta amata kandidāts.

Kā ziņots, Ministru prezidenta amata kandidāte Straujuma jauno valdību veidojošajām partijām šodien piedāvāja savu redzējumu par ministriju sadali. Saskaņā ar viņas piedāvājumu «Vienotība» varētu uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju un kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem arī par Satiksmes ministriju. Šodien neesot runāts par konkrētiem ministru amatu kandidātiem.

Āboltiņa iepriekš atzinusi, ka «Vienotība» finanšu ministra amatam vērtē gan pašreizējā finanšu ministra, gan Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira kandidatūru un lēmums par to, kuru no viņiem ieteikt, tikšot pieņemts pēc diskusijām partijā.

Uz augšu