Premjers: vecgada vakars ir laiks, kad pārdomājam paveiktos darbus šajā gadā (38)

BNS
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vecgada vakars ir laiks, kad pārdomājam aizejošā gada darbus un nosakām mērķus jaunajam gadam, ministru premjers Valdis Dombrovskis («Vienotība») pauž savā Jaungada uzrunā iedzīvotājiem.

Viņš savā runā norāda, ka šogad ir būts kopā, justs viens otra atbalstu gan lielā priekā, gan lielās bēdās. Dziesmu svētki sasauca kopā Latvijas tautu no pilsētām un novadiem, no Eiropas un pasaules, lai apzinātos mūsu garaspēku un varēšanu, viņš uzsver.

«Diemžēl aizejošais gads ir nesis arī vienu no smagākajiem pārbaudījumiem mūsu atjaunotās valsts vēsturē. Zolitūdes traģēdija atgādināja par to, cik trausla var būt šķirtne starp dzīvi un nāvi. Vissmagākajā šī gada dienā, kad noziedzīgas bezatbildības dēļ zem betona blokiem izdzisa cilvēku dzīvības, bija īpaši svarīgi sajust vienam otra plecu. Vainīgie tiks sodīti, bet šo dienu nekad neaizmirsīsim. Paldies visiem, kas nepalika malā šajā traģiskajā brīdī, paldies glābējiem par pašaizliedzību, līdzcilvēkiem par atbalstu cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem,» saka premjers.

Vērtējot aizvadīto gadu, premjers norāda, ka tas Latvijas ekonomikai kopumā ir bijis sekmīgs - jau trīs gadus Latvijas ekonomika ir viena no straujāk augošajām ekonomikām. «Vidējā alga tautsaimniecībā ir pārsniegusi pirmskrīzes līmeni. Bezdarbs, salīdzinājumā ar krīzes smagāko brīdi ir samazinājies divas reizes. Pēckrīzes periodā radīts ap 70 000 jaunu darbavietu. Aizejošā gada ekonomiskās izaugsmes galvenais vilcējspēks bija mājsaimniecību patēriņš. Tas liecina par to ka, ekonomisko izaugsmi iedzīvotāji arvien skaidrāk sāk sajust arī savos maciņos,» teic ministru prezidents.

Vienlaikus premjers norāda, ka ilgtspējīga attīstība nav pašsaprotama, tā ir jākopj. «Manu valdību stingrā fiskālā politika nav bijusi pašmērķis. Vienmēr esmu uzskatījis, ka mēģinājumi dzīvot pāri saviem līdzekļiem ne tikai grauj valsts reputāciju, bet ir arī ekonomiski un sociāli neizdevīgi. Tomēr fiskālā disciplīna ir tikai pamats – tā pati par sevi nenodrošina iedzīvotāju labklājību. Labklājības pieaugums ir iespējams, piesaistot investīcijas, » viņš norāda.

Savā uzrunā ministru prezidents arī uzsver, ka tieši valsts iedzīvotāji būs spējīgi noteikt to, kā tālāk attīsies Latvija. Tāpēc nākamgad iedzīvotājiem jābūt gudriem, jāizdara pareizā izvēle vēlēšanās un jāmāk atšķirt graudus no pelavām, atbildīgu politiku no tukša populisma.

«Nākamajā gadā gribu novēlēt mums visiem strādāt pie tā, lai Latvija kļūtu vienotāka. Joprojām mūsu sabiedrībā ir pārāk daudz plaisu, kas vājina katru no mums personīgi un mūsu valsti kopumā. Mēs nevaram atļauties turpmāku sabiedrības noslāņošanos. Mums kopā jāveido Latvija par zemi, kur katrs jūtas piederīgs, drošs par savu un sev tuvo cilvēku šodienu un rītdienu,» teic premjers.

Aktuālais šodien
Svarīgākais