Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

LTV jaunās sezonas prioritātes - kultūra, ziņas un diskusijas

Ilustratīvs foto FOTO: LETA

Latvijas Televīzijas (LTV) rīta programma turpmāk sauksies «Rīta Panorāma», informēja televīzijas pārstāve Laura Brokāne. Televīzija nākusi klajā ar plašāku informāciju par rudens sezonā gaidāmajām izmaiņām saturā.

Rīta raidījuma sejas būs Anda Boša, Toms Bricis, Armands Tripāns vai Reinis Ošenieks, kas iepazīstinās ar sporta jaunumiem, bet laika ziņas prezentēs Inese Vaikule. Rīta programmai būs jauns studijas iekārtojums. Raidījums ēterā būs darbdienās no pulksten 6.30 līdz pulksten 8.30.

«Dienas ziņās» sešos turpmāk iekļaus arī sporta un kultūras ziņu bloku. «Dienas ziņu» sejas būs Laura Vonda, Eva Ikstena‐Strapcāne vai Edgars Raginskis, kuri iepazīstinās ar kultūras ziņām, Uģis Joksts prezentēs sporta ziņas, bet Toms Bricis - laika prognozi.

Sandra Zviedre jaunajā sezonā vadīs Dienas ziņas, savukārt Laura Vonda un Jānis Geste - "Panorāmu" un Nakts ziņas. Savukārt «de facto» vadītāji būs Inga Šņore un Matīss Arnicāns.

Piektdienās LTV ēterā būs raidījums «A.P.», ko vadīs Guntis Bojārs. Veidotāji informē, ka gaidāmi profesionālu un sabiedrībā pazīstamu žurnālistu eksperimenti un diskusijas par iegūtajiem rezultātiem.

Rudens sezonā būs arī jauns raidījums - «1:1», ko vadīs Inga Spriņģe vai Gundars Rēders, kā arī «Sastrēgumstunda» ar Ilzi Nagli un žurnālistu diskusija «Skats no malas» ar Kārlis Streipu.

LTV jaunās sezonas prioritātes - kultūra, ziņas un diskusijas

No septembra Latvijas Televīzijas (LTV) jaunās sezonas prioritātes būs kultūra, ziņas un diskusijas, informēja LTV komunikācijas speciāliste Laura Brokāne.

"No septembra pirmajām dienām LTV sevi piesaka kā ziņu un informācijas līderi, kura prioritātes ir sabiedrības informēšana par norisēm valstī un sabiedrībā, kultūra visplašākajā nozīmē, cilvēki ar viņu rūpēm, sasniegumiem un priekiem. Ne mazāk svarīgi ir atgūt konkurētspēju plašsaziņas līdzekļu vidē un kļūt par mūsdienīgu, vienu no vadošajiem elektroniskajiem medijiem valstī," skaidro LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Viņš piebilst, ka LTV uzdevums ir būt saistošai visām vecuma grupām, tāpēc viens no būtiskākajiem rudens sezonas mērķiem ir panākt gados jauna skatītāja atgriešanos pie LTV programmām un turpināt darbu pie LTV un Latvijas Radio kopprodukta ziņu portāla "lsm.lv" un LTV ziņu portāla "ltv.lv" attīstības.

"Vairākus mēnešus esam strādājuši, lai rudens sezonā skatītājiem varētu piedāvāt daudzpusīgu, dinamisku un augstvērtīgu saturu, kas būtu interesants dažādām mērķauditorijām. Priecājamies, ka savu jomu satura plānošanā un izstrādē vadību uzņēmušies vairāki spēcīgi LTV profesionāļi - LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne, Programmu daļas vadītāja Jana Semjonova, Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis," norāda LTV valdes loceklis, programmu attīstības vadītājs Sergejs Ņesterovs, papildinot, ka jaunajā sezonā LTV prioritātes būs sabiedrības informēšana un ekskluzīva ziņu satura sniegšana, padziļināta kultūras analīze, izglītojoši un analītiski raidījumi.

LTV Ziņu dienests rudens sezonā darbu sāk jaunā studijā

Ziņu dienests piedāvā ne tikai aktuālo notikumu atspoguļojumu, bet arī ekskluzīvu informāciju - padziļinātu analīzi. Sākot no rudens, visos ziņu izlaidumos būs sporta ziņas.

Pirmais vakara ziņu izlaidums LTV1 Dienas ziņas būs skatāms no plkst.18 līdz 18.40. Kultūras redaktores Ievas Rozentāles pārraudzībā tiks veidotas jaunās Kultūras ziņas, kas no 2.septembra katru darbadienu būs skatāmas aptuveni plkst.18.25.

Vakara "Panorāma" televizoru ekrānos būs redzama skatītājiem ierastajā laikā plkst.20.30, bet jaunā kvalitātē - kā analītisks raidījums, kas nevis tikai atbild uz jautājumiem "kas, kur un kad", bet analizē, pēta un skaidro, atbildot uz jautājumu "kāpēc?".

Nodrošinot Nakts ziņas tiešraidē, LTV saviem skatītājiem piedāvā sekot līdzi Latvijas un pasaules notikumiem arī vēlās vakara stundās.

Dažādi jaunumi paredzēti arī LTV7 kanālā

No 1.septembra svētdienās pēc "Panorāmas" LTV1 ēterā atgriezīsies analītiski pētnieciskais raidījums "de facto". Pēc divu gadu pārtraukuma ēterā atgriezīsies žurnālistu diskusiju raidījums "Skats no malas" ar pazīstamo žurnālistu Kārli Streipu vadītāja lomā.

No 17.septembra otrdienās plkst.21.20 LTV1 piedāvās jaunumu - interviju raidījumu "Viens pret vienu", kurā žurnāliste Inga Spriņģe un žurnālists Gundars Rēders "aci pret aci" izjautās politiķus vai citas nozares pārstāvjus.

Raidījums "Sastrēgumstunda" joprojām nodrošinās vienīgās publiskās televīzijas debates, kurās vienkopus pulcēti atbildīgie un eksperti par problēmjautājumiem politikā vai sabiedrībā. «Sastrēgumstundu" vadīs Ilze Nagla.

Savukārt oktobrī LTV piedāvās oriģinālraidījumu ar Gunti Bojāru, kurš ar neierastiem žurnālistikas paņēmieniem atklās būtiskas sabiedrības problēmas.

Ņemot vērā skatītāju intereses, rudens sezonā LTV1 ēterā piedāvās padziļinātu kultūras analīzi raidījumā "100g kultūras" un katru darbadienu iepazīstinās ar kultūras jaunumiem Dienas ziņās. "100g kultūras" raidījumi tiks raidīti ēterā otrdienās, trešdienās un ceturtdienās plkst.17.15. Raidījumam jaunajā sezonā būs ilgāks raidlaiks - nepilnas 40 minūtes, bet atkārtojumi skatāmi LTV1 tās pašas dienas vakarā, plkst.23.15, kā arī piektdienās plkst.13.15.

Uz augšu
Back