Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Kas jāzina, lai mājas apstākļos nesadedzinātu matus? Atbild eksperte! (5)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Flickr

Jautā TVNET lasītāja: kas jāzina, lai mājas apstākļos nesadedzinātu savus matus ar gofrētājiem, lokšķērēm u.tml. matu veidošanas ierīcēm?

Atbild eksperte, friziere, SIA Rebella tehnoloģe Ilze Vilciņa:

Šis ir ļoti aktuāls jautājums ikvienai sievietei, kas veido mājās matus ar karstajiem instrumentiem.

  • Pirmkārt, novērtējiet savu matu struktūru.

Ja mati jau ir ķīmiski sabojāti, sausi un trausli, tad neviens frizieris jums neieteiks lietot taisnotāju vai lokotāju. Šādiem matiem ir vajadzīga atveseļošana.

Savukārt, ja mati spīd un ir elastīgi, tas nozīmē, ka tie ir labi kopti un veselīgi. Pareizi lietoti karstie veidošanas instrumenti tiem nekaitēs.

  • Otrkārt – tehnoloģijām ir liela nozīme, ejiet solī ar tām.

Lietojot karstos instrumentus,

uz matiem iedarbojas divi faktori - berze un temperatūra.

Kvalitatīvs profesionālais instruments ļauj ar vienu taisnotāja vilcienu un zemāku temperatūru sasniegt labāku rezultātu.

Izvēlieties jaunākos taisnotājus ar titāna plātnēm, kuras labi slīd pār mata kutikulu, neradot berzi un mehānisku kaitējumu matiem. Atšķirība starp pulēta titāna un keramisko plātņu virsmu ir desmitkārtīga, jeb kā starp glancētu papīru un smilšpapīru.

Mūsdienīgā taisnotājā, gofrētājā vai lokotājā ir jābūt izmantotai jonu un infrasarkano staru tehnoloģijai. Tā nodrošina to, ka mati netiek izsausināti un apdedzināti, bet gan vienmērīgi viscaur izsildīti jau zemākā temperatūrā. Tāpēc mati pēc veidošanas ir spīdīgi, saglabā vajadzīgo mitruma līmeni un veidojums ir daudz noturīgāks.

  • Treškārtizvēlieties savam matu tipam atbilstošu temperatūras režīmu.

Vienmēr sāciet ar zemāko temperatūru un pakāpeniski paaugstiniet to, līdz ir sasniegts nepieciešamais rezultāts.

Blondiem, smalkiem matiem iesaku izmantot 150 °C.

Normāliem matiem - 160 – 170 °C.

Rupjiem un grūti ieveidojamiem matiem 170 – 190 °C.*

* Šīs temperatūras ir dotas jaunākajiem taisnotājiem. Zemākas kvalitātes instrumentiem var nākties paaugstināt temperatūru par 20-30 °C grādiem analoģiska rezultāta sasniegšanai.

Noderīgi padomi veidošanai

  • Jo biežāk izmantojat taisnotāju, jo kvalitatīvāku un arī dārgāku instrumentu ir jāizvēlas.
  • Ja jūsu mati ir smalki vai jau bojāti, tad īpaši svarīgi ir izvēlēties taisnotāju ar temperatūras regulatoru, vislabāk precīzi regulējamu digitālo, jo matus nedrīkst pārkarsēt.
  • Taisnot un veidot drīkst tikai tīrus matus, tāpēc vislabāk tos iepriekš izmazgājiet. Mazgājot ir jālieto kvalitatīvs matu šampūns un kondicionieris, jo tie pasargā matus no bojājumiem taisnošanas vai veidošanas laikā. Šī ir tēma atsevišķai sarunai.
  • Lietojiet termoaizsardzības līdzekļus matiem, ko piedāvā dažādas matu kosmētikas kompānijas. Iesaku tos lietot jau pirms žāvēšanas ar matu fēnu, jo arī tā ir karstuma iedarbība uz matiem.
Nekad nelietojiet taisnotāju vai kādu citu karsto instrumentu uz mitriem matiem!
  • Vislielākā kļūda, veidojot matus, ko diemžēl pieļauj arī daudzi frizieri, ir pirms matu veidošanas matu šķipsnu nopūst ar laku. Tas bojā ne vien matus, bet arī instrumenta pārklājumu.
  • Matus iepriekš izķemmējiet, tad šķipsnas būs līdzenākas un labāk padosies veidošanai.
  • Gan gofrēšanai, gan taisnošanai atdaliet šķipsnas, kas nav biezākas par 1-2 cm, jo bieza šķipsna neizsils līdz vidum, savukārt ārējais šķipsnas slānis tiks pārkarsēts.
Jessie Pearl
Jessie Pearl Foto: Flickr
  • Veidojot ar lokšķērēm vai konusu, vispirms izmēģiniet paturēt veidotāju īsāku laiku matos, ja nav vēlamā efekta, tad paildziniet šo laiku. Tas ir katram matu tipam individuāls, jo vieni padodas veidošanai labāk citi grūtāk.
  • Ja gofrētāju turēsim saspiestu ilgstoši, tad tas pārkarsēs matu. Ar kvalitatīvu instrumentu jums atliks vien uz 1-2 sekundēm aizvērt un atvērt gofru, kad mats jau būs ieguvis vēlamo formu.
  • Taisnojot vai lokojot ar taisnotāju neturiet to saspiestu vienā vietā-uzreiz sāciet to vilkt pa matu šķipsnu.
  • Ar jaunākajiem taisnotājiem pār šķipsnu būs lēnām (5cm/sek.) jāpārvelk tikai 1–2 reizes nevis 4 vai 5 reizes.
  • Izplatīta kļūda, lokojot ar taisnotāju ir noraut ātrāk šķipsnas galu. Saglabājiet nemainīgu vilkšanas ātrumu visu laiku.
  • Pēc iespējas ļaujiet saviem matiem atpūsties –netaisnojiet un nelokojiet katru dienu.

    Palutiniet tos reizi nedēļā ar matu masku.

  • Turiet sava instrumenta plātnes tīras.
Komentāri (5)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu