LM nevaino sociālo dienestu traģēdijā Ventspilī

FOTO: flickr.com/W J (Bill) Harrison

Kaut gan Ventspils sociālajā dienesta darbā ir konstatētas atsevišķas nepilnības, dienestu nevar vainot 19.jūnija naktī notikušajā traģēdijā, kad no tilta Ventā ielēca sieviete kopā ar diviem bērniem, kuri negadījumā gāja bojā, informēja Labklājības ministrijā (LM), kas uzrauga sociālo dienestu darbību.

Sievietei piedāvāta palīdzība

Tā LM secinājusi pārbaudē Ventspils pilsētas sociālajā dienestā. Sociālā dienesta sniegtā informācija liecinot, ka klientes ģimenes locekļiem pēc traģiskā notikuma ir piedāvāta iespēja saņemt psihologa konsultācijas.

Ventspils sociālā dienesta kopējā pārbaude turpināsies līdz 26.jūlijam. Tās noslēgumā dienests saņems atzinumu, kurā būs iekļauti secinājumi un ieteikumi darba uzlabošanai.

Kā būtiskāko trūkumu LM konstatējusi nepietiekamo sociālo darbinieku skaitu Ventspils sociālajā dienestā.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 10.panta pirmā daļa nosaka, ka katrā pašvaldībā jābūt vismaz vienam sociālā darba speciālistam uz katriem tūkstoš iedzīvotājiem, lai nodrošinātu iedzīvotāju vajadzību profesionālu izvērtēšanu un kvalitatīvu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu.

Darbinieku trūkums varētu ietekmēt pakalpojumu kvalitāti

Saskaņā ar dienesta sniegto informāciju, sociālajā dienestā kopumā strādā 36 darbinieki, no kuriem tieši ar klientiem strādā 15 sociālā darba speciālisti. Tas nozīmē, ka nav ievērota likuma norma, jo faktiskais darbinieku skaits ir 37% no reāli nepieciešamajiem. LM saskata risku, ka izteiktais darbinieku trūkums varētu ietekmēt dienesta sniegto pakalpojumu kvalitāti.

«Ventspils sociālajā dienestā notika konkrētā sociālā gadījuma vadīšana, kas pēc būtības ir uzskatāma par atsevišķu situāciju risināšanu. Izvērtējot dokumentus, ir jāsecina, ka dienesta darbā atsevišķi posmi ir pilnveidojami: jāstiprina starpprofesionālā un starpinstitucionālā sadarbība, izvērtējot situāciju, jāveido kontaktu uzturēšana ar klienta tuviniekiem, visa informācija, kas ir dienesta rīcībā, ir jāapkopo un jāizmanto gadījuma vadīšanā,» uzsver LM Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta direktore Inese Kukore.

Tāpat LM norāda, ka ir nepieciešams pilnveidot Sociālā gadījuma vadīšanas metodes, nosakot precīzu problēmu, izvirzot mērķus, nosakot uzdevumus, atspoguļojot izpildes gaitu un tās izvērtējumu. Šos ieteikumus LM iekļaus atzinumā par dienesta kopējo darbu un tā ietekmi uz pakalpojuma kopējo kvalitāti.

Jau vēstīts, ka naktī uz 20.jūniju Ventspilī Ventā no apvedtilta, visticamāk, ielēca 1986.gadā dzimusi sieviete kopā ar saviem mazgadīgajiem bērniem - 2010. un 2011. gadā dzimušiem zēniem.

Sieviete tika izglābta un nogādāta ārstniecības iestādē, abi zēni gājuši bojā. Policija sākusi kriminālprocesu, sieviete ir apcietināta.

Uz augšu