Par draudiem Latvijā sarīkot asinspirti aiztur sievieti (180)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Valsts policija vakar aizturējusi sievieti par draudiem sarīkot asinspirti Latvijā, informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde.

Informāciju par ierakstiem, kuros tiek solīts Latvijā sarīkot asinspirti, Rīgas reģiona darbinieki saņēma no sociālo tīklu lietotājiem.

Sociālo tīklu lietotāji policijai ziņoja, ka sieviete draud veikt masu slepkavošanu, līdzīgu Norvēģijā un ASV notikušajiem gadījumiem.

Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs uzsver, ka šādus signālus policija uztver ļoti nopietni.

Nopietni draudi sabiedrībai

«Analizējot citu valstu praksi, kurās ir notikuši masu slepkavošanas gadījumi, esam secinājuši, ka šādi ieraksti sociālo tīklu profilos ir vērtējami kā nopietni draudi sabiedrībai. Ārvalstīs ir novērots, ka bieži šīs personas pirms reālu darbību veikšanas veic ierakstus sociālajos tīklos vai citos veidos publiski ziņo par saviem nodomiem,» skaidro Sozinovs.

Sākotnēji iedzīvotāji policiju informēja par vienu draudu izteikšanas gadījumu, taču

īsi pirms aizturēšanas 1982.gadā dzimusī sieviete veica vēl vienu ierakstu, kurā atkārtoti solīja «sarīkot asinspirti».

Šobrīd aizturētā ir ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un ir sākts kriminālprocess par draudiem izdarīt slepkavību. Izmeklēšanas gaitā policija nozīmēs arī vairākas ekspertīzes.

Aktuālais šodien
Svarīgākais