Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiesībsargs konstatējis diskrimināciju komentāros par Lingitu

Tiesībsargs konstatējis diskriminācijas aizlieguma pārkāpumu, kad televīzijas tiešraidē šovā «O kartes skatuve» pieļauti aizskaroši izteicieni par tumšādaino dziedātāju Lingitu, norādīts Tiesībsarga biroja 2012.gada ziņojumā.

Pagājušā gadā «Kanāla 2» tiešraidē šovā «O kartes skatuve» tika publicēts komentārs: «Lingitai jābrauc prom uz Āfriku un jālasa banāni.»

Kā uzsver tiesībsargs, izteicienā ir tiešā veidā pausta nostāja, ka Lingita Latvijā nav vēlama savas izcelsmes dēļ, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto, ka programmās un raidījumos nedrīkst ietvert mudinājumu uz naida kurināšanu vai aicinājumu diskriminēt kādu personu dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes dēļ.

Tiesībsargs atgādina, ka diskriminācijas aizliegums ir ietverts Satversmē un diskriminācijas aizliegums attiecas arī uz naidu saturošiem diskriminējošiem izteicieniem.

Tiesībsargs vērsās pie SIA «Mūzikas kanāls» ar lūgumu sniegt informāciju par komentāra publiskošanu, bet «Mūzikas kanāls» paudis viedokli, ka komentārā nav rasistiski naidīga satura, komentāra interpretācija esot iespējama visnotaļ plaša, atbilstoši katra indivīda personiskajām vēlmēm ielikt tādu vai citādu nojēgumu minētajos vārdos. Gramatiski komentārs nesaturot etniska naida kurināšanas aicinājumu vai tiešas norādes uz Lingitas etnisko izcelsmi kā nepieņemamu Latvijas sabiedrībā, apgalvoja SIA «Mūzikas kanāls».

SIA «Mūzikas kanāls» gan norādījis, ka, izprotot situācijas nopietnību, turpmāk skatītāju komentāri pirms to publicēšanas tiks izvērtēti rūpīgāk un jebkuri apšaubāma satura komentāri, kas varētu tikt uztverti kā diskriminējoši, netiks publicēti.

Lingita Lina Bopulu ir latviešu dziedātāja un modele, kura atpazīstamību ieguva pēc dalības televīzijas šovā «O kartes skatuve». 2012. gadā pārstāvēja Latviju žurnāla «Playboy» rīkotajā starptautiskajā modeļu konkursā.

Uz augšu
Back