Arī Latvijas sievieti var pārdot draugam

Cilvēkiem Latvijā trūkst dziļākas izpratnes par to, kas ir fiktīvas laulības. Tā sarunā ar portālu TVNET sacīja Irina Frolova. Viņa pēdējās nedēļas nogales ir pavadījusi līgavas tērpā, akcentējot fiktīvo laulību riskus un postu. Ir gadījumi, kad pēc šīm laulībām sievietes nokļūst svešā valstī bez naudas un dokumentiem. Arī Latvijas sievietes nereti kļūst par upuriem, kurus var izmantot un pēc tam pārdot tālāk.

Irina, kura ir viena no informatīvās kampaņas "Fiktīvas laulības - slazds!" dalībniecēm, atgādināja, ka šādas precības ir bīstamas.

Bieži sievietēm apsola, ka viņas apprecēsies, saņems naudu un pēc tam varēs viegli izšķirties. Taču daudz fiktīvo laulību organizētāju sievietēm nestāsta, ka šķiršanās process patiesībā ir ilgs vai arī jaunais vīrs tam pat nepiekritīs.

Nereti vīrieši, kuri vēlas noslēgt fiktīvas laulības, ir pasaules trešo valstu pilsoņi. Viņiem ir ieaudzinātas gan citādas paražas, gan uzskati.

Bieži vien viņi sievieti uztver kā preci, ko var pārdot tālāk.
13

Sievietes mēdz arī pārdot vai uzdāvināt draugiem.

Par piekrišanu fiktīvām laulībām patlaban tiek solīti 1000 eiro, taču bieži vien sievietes šo naudu patiesībā nesaņem.

Turklāt pēc nokļūšanas citā valstī sievietēm var nebūt nedz naudas, nedz kontaktu iespējas. Tāpat gadās, ka tiek atņemti dokumenti, tostarp pases.

Uzrunā aizbraucējus un atbraucējus

Irina atgādināja, ka informatīvās kampaņas "Fiktīvas laulības - slazds!" ietvaros par šo problēmu, iespējamiem pasargāšanās veidiem un atpazīšanu cilvēkiem šogad jau stāstīts Rīgas lidostā un ostā.

Šodien kampaņas dalībnieki līgavu un līgavaiņu tērpos pulcējas Rīgas dzelzceļa stacijā, bet nākamajā nedēļas nogalē - autoostā.

Cilvēku interese un atsaucība iepriekšējās nedēļas nogalēs bijusi diezgan liela. Daļa cilvēku atzinuši, ka fiktīvas laulības ir problēma, taču paši ar to nav saskārušies.

FOTO: LETA

Raksta resursos varat iepazīties arī ar ieteikumiem, domājot par darbu ārvalstīs.

Uz augšu
Back