Premjers pieņem satiksmes ministra demisiju (38)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) piektdien pieņēma satiksmes ministra Aivja Roņa demisiju. Pēc tikšanās ar ministru Dombrovskis žurnālistiem sacīja, ka Ronis tupinās darbu līdz 1.martam, lai pabeigtu jau iesāktos darbus: «Ir pietiekami ilgs laiks atrast jaunu ministru līdz 1.martam.»

Papildināts viss teksts

Darbu turpinās līdz 1.martam

Premjers pateicās Ronim par padarīto darbu, taču vienlaikus atzina, ka viņiem atšķīrušies viedokļi par algu palielinājumu kapitālsabiedrībās.

Arī Ronis pateicās Dombrovskim par iespēju strādāt viņa valdībā. Viņš pat salīdzināja premjeru ar Mozu: «Iedomājieties, ja Mozum būtu desmit baušļi jāizdabū cauri koalīcijas padomei un vēl Latvijas Saeimai, kas tad būtu sanācis.»

Lai arī satiksmes ministrs norādīja, ka bijušas situācijas, kad viņš nav zinājis, kam zvanīt, lai uzzinātu koalīcijas viedokli, taču, pēc Roņa domām, koalīcijai ir visas iespējas «sapurināties» un strādāt labāk.

Arī Ronis atzina, ka viens no demisijas iemesliem bija algas valsts uzņēmumos.

Viņš par šo jautājumu mēģinājis runāt gan ar Saeimas deputātiem, gan arī pārliecināt šajā jautājumā kolēģus valdībā, tostarp premjeru. Pats Dombrovskis gan atkārtoja iepriekš teikto, ka viņš ir bijis pārsteigts par tik krasu atalgojuma palielinājumu.

Ronis neatklāja savus nākotnes plānus. «Dzīvošu tālāk, strādāšu tālāk,» viņš sacīja. Tāpat

no Roņa teiktā noprotams, ka viņš jau vairākkārt brīdinājis premjeru par demisijas iespēju.

Vienlaikus viņš arī norādīja, ka Dombrovskis viņam kā ministram sniedzis pietiekamu atbalstu tajos jautājumos, kuros tas bijis iespējams.

Kā ziņots, otrdien, 15.janvārī,

Ronis paziņoja, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju,

un, lai noņemtu spriedzi koalīcijā, viņš pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā. Ministrs nesniedza sīkākus komentārus par konkrētiem iemesliem, kādēļ pieņemts šāds lēmums.

Savukārt premjers kā iemeslu satiksmes ministra demisijai minēja Roņa atbalstītos grozījumus par atalgojumu kapitālsabiedrībās. Ministrs piedāvāto algu līmeni uzskatījis par samērīgu, nepieļaujot kritiku, ka atalgojuma palielinājums bijis nesamērīgs.

Dombrovskis pieļauj, ka Roņa vietu valdībā varētu ieņemt bezpartijisks ministrs.

«Pašreiz atbilstoši koalīcijas līgumam ir noteikts, ka tas ir kandidāts, par kuru kopīgi uzņemas atbildību «Vienotība» un neatkarīgo deputātu grupa. Es domāju, tas ir risinājums, pie kā varētu palikt, un šajā gadījumā, visticamāk, tas ir bezpartejisks profesionālis.»

Kā ziņots, izveidojot Dombrovska valdību,

politisko atbildību par Roņa vadīto Satiksmes ministriju uzņēmās «Vienotība» kopā ar sešiem neatkarīgajiem deputātiem, kas aizgāja no Reformu partijas.

Tieši sarunās starp «olšteiniešiem» un «Vienotību» arī tikšot izvēlēts nākamais ministra amata kandidāts, taču interesi par vēl vienu ministra krēslu izrādījusi arī nacionālā apvienība.

Ronis kļuva par satiksmes ministru 2011.gada novembrī.

Komentāri (38)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais