Arī šogad 431 000 Ls valsts naudas saņems piecas partijas (68)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Arī šogad, kad vasarā paredzētas pašvaldību vēlēšanas, piecas partijas varēs saņemt 431 257 latus lielu valsts budžeta finansējumu, pastāstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) preses sekretārs Andris Vitenburgs.

2010.gadā Saeima pieņēma grozījumus partiju finansēšanas likumā, paredzot no 2012.gada piešķirt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām, par kurām Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju - 0,50 latu apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi.

Saskaņā ar 11.Saeimas vēlēšanu rezultātiem valsts budžeta finansējumu no 2012.gada bija tiesīgas saņemt sešas partijas un to apvienības - kopumā 442 323 latu apmērā katru gadu.

Apvienība «Saskaņas centrs» varēs pretendēt uz 129 965 latu finansējumu, «Reformu partija» varēs saņemt 95 428 latus, «Vienotība» - 86 281 latu, «Nacionālā apvienība» - 63 604 latus, bet «Zaļo un Zemnieku savienība» 55 978 latus.

Pērn uz 11 065 latu finansējumu varēja pretendēt arī partija «LPP/LC», taču ņemot vērā, ka partija izbeigusi savu darbību, KNAB priekšnieks 2012.gada janvārī vēl pirms valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas pieņēma lēmumu pārtraukt valsts budžeta finansējuma izmaksu.

Ņemot vērā iepriekšminēto, šogad valsts budžeta finansējumu 431 257 latu apmērā varēs saņemt piecas partijas un to apvienības.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību valsts budžeta finansējums tika piešķirts partijām uz trim gadiem - uz jaunievēlētās Saeimas pilnvaru laiku - no 2012.gada līdz 2014.gadam, veicot tā izmaksu četras reizes gadā - līdz 15.janvārim, 15.aprīlim, 15.jūlijam un 15.oktobrim.

Piešķirto finansējumu politiskās partijas ir tiesīgas izlietot telpu īrei, sakaru un interneta pakalpojumiem, darba algām, revidenta pakalpojumiem, pētniecības darbiem, aptaujām un konsultācijām, iedzīvotājiem paredzēto izglītošanas pasākumu organizēšanai, grāmatu un informatīvo materiālu izdošanai un izplatīšanai, kā arī politiskajai aģitācijai.

Ja KNAB konstatē pārkāpumus saistībā ar valsts budžeta finansējuma izlietošanu, tā priekšniekam ir pienākums uzdot attiecīgajai partijai pretlikumīgi izlietotos valsts finanšu līdzekļus ieskaitīt atpakaļ valsts budžetā.

Neskatoties uz valsts budžeta finansējumu, partiju kases joprojām likumīgi var papildināt ar ziedojumiem un biedru naudām, kuru kopējais apmērs vienai partijai gada laikā pēc pēdējiem likuma grozījumiem nedrīkst pārsniegt 10 000 latu.

Saskaņā ar pērn decembrī pieņemtajiem grozījumiem partiju finansēšanas likumā valsts budžeta finansējumu turpmāk varēs saņemt arī partija, kuru apvienojoties izveidos divas vai vairākas partijas, kuras līdz tam jau ir saņēmušas budžeta finansējumu vai kuru izveidotā partiju apvienība līdz tam jau ir saņēmusi budžeta naudu.

Komentāri (68)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais