Bin Ladena vietu FIB teroristu sarakstā ieņem džihāda reperis

Omars Šafiks Hammami

ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) desmit visbīstamāko teroristu sarakstā vietu, kas bija palikusi tukša pēc Osamas bin Ladena nogalināšanas, ieņēmis Alabamas štatā dzimušais un augušais Omars Šafiks Hammami, kurš pievienojies Somālijas islāmistu kaujiniekiem un laiku pa laikam ieraksta džihādu slavinošas repa kompozīcijas, liecina FIB tīmekļa vietnē ievietotā informācija.

28 gadus vecais Hammami, kurš, pēc paša teiktā, pavadījis bezrūpīgu bērnību Alabamā, joprojām ir ASV pilsonis, kaut arī sen jau Savienotajās Valstīs vairs nedzīvo. Viņš ASV studējis universitātē, tomēr to pametis, kad iepazinies ar islāmistiem salafītiem.

Kopš 2006.gada, kā tas ir tapis zināms FIB, viņam bijuši sakari ar teroristiem. Viņš cīnījies Somālijas islāmistu kaujinieku kustības «Al Shabaab» rindās, kas ir saistīta ar starptautisko teroristu organizāciju tīklu «Al Qaeda».

Hammami, kura dzimtā valoda ir angļu, ieraksta propagandas dziesmas repa stilā par džihādu un islāmu, un šādas kompozīcijas viņam ir vismaz sešas, norāda telekanāls ABC.

Viņa hiphopa daiļrade var ietekmēt angliski runājošo jaunatni un pārliecināt to par labu islāma svētā kara atbalstīšanai, bažījas specdienesti. Tīmeklī Hammami ieraksti ir samērā izplatīti, un viens no tiem patlaban ir atrodams interneta videoklipu kolekcijā «YouTube».

FIB sastādītajā bīstamo teroristu sarakstā ir 31 cilvēks, bet desmit no viņiem ir izdalīti kā īpaši bīstami.

Kopš 2011.gada maija, kad tika nogalināts bin Ladens, desmitniekā viena vieta bija brīva, un tagad to ieņēmis Hammami, vēsta Ņujorkas laikraksts «Daily News». Specdienesti alabamieti meklēšanā izsludinājuši 2007.gadā.

Vēl šogad FIB uzskatīja, ka Hammami varētu būt miris, jo tīmeklī bija parādījies video, kurā amerikānis stāsta, ka viņam radušās nopietnas domstarpības ar islāmistiem.

Arī Somālijas aizsardzības ministrs tika teicis, ka džihādistu reperis kritis kaujinieku un valdības karaspēka apšaudē, vēsta ABC.

Tomēr oktobrī «YouTube» ievietotā video Hammami atkal redzams sveiks un vesels.

Uz augšu