Juris Žagars pārsteigts par konkurences trūkumu

Aktieris un uzņēmējs Juris Žagars kļuvis par Vidzemes Mūzikas un kultūras centra vadītāju un ir pārsteigts par konkurences trūkumu uz so amatu

FOTO: LETA

Cēsu Mākslas festivāla organizators, aktieris un uzņēmējs Juris Žagars ir izbrīnīts par konkurences trūkumu cīņā par Vidzemes Mūzikas un kultūras centra vadītāja amatu, kur viņš vienīgais no pieciem pretendentiem atbildis izvirzītajām prasībām.

Žagars sarunā ar aģentūru BNS pauda neizpratni, kur palikuši visi jaunie kultūras menedžeri, kas ik gadu absolvē Latvijas Kultūras akadēmiju.

«Teikšu atklāti, ka mani nedaudz pārsteidza šā konkursa [uz Vidzemes koncertzāles vadītāja amatu] rezultāti, jo nosacījumi nebija nekādi smagie – augstākā izglītība, svešvalodas, pieredze kultūras menedžmentā un atbildīgā amatā. Biju cerējis, ka pieteiksies kādi spēcīgi kandidāti un būs interesanta sacensība, mēs katrs mēģināsim pierādīt savu vīziju. Bet, lai kāds būtu rezultāts, izkristalizētos pretendenti, ko pēc tam varētu aicināt darbam komandā. Bet diemžēl neviens netika cauri pat pirmajam filtram,» sacīja Žagars.

Runājot par tālāku nākotni,

topošā Vidzemes Mūzikas un kultūras centra vadītājs neizslēdza iespēju, ka ar laiku varētu to nodot citās rokās, lai atliktu vairāk laika aktiera darbam teātrī.

«Neizslēdzu iespēju, ka pēc dažiem gadiem, kad koncertzāle būs kārtīgi iesākusi savu darbību, tajā būs spēcīga menedžmenta komanda un stabils valsts finansējums, es atkal varētu paiet malā, palikt kā kāda segmenta vai nodaļas mākslinieciskais direktors, turpināt strādāt teātrī, un varbūt kāds cits varētu ļoti labi veikt šo ikdienas menedžmenta darbu,» pastāstīja Žagars.

Jau vēstīts, ka Cēsu novada dome 30.augustā vienbalsīgi par jaunā Vidzemes Mūzikas un kultūras centra projekta vadītāju apstiprināja domes deputātu, Cēsu Mākslas festivāla organizatoru Juri Žagaru.

Konkursā uz šo amatu bija pieteikušies pieci pretendenti, taču, pēc pašvaldības izpilddirektora, personāla atlases komisijas vadītāja Andra Mihaļova teiktā, jaunās Cēsu koncertzāles vadītāja amata konkursā noteiktajiem kritērijiem atbilda tikai Žagars, kurš arī apstiprināts šajā amatā.

Žagars aģentūrai BNS norādīja, ka līdz ar jaunajiem amata pienākumiem tuvākajā laikā plāno pamest aktīvās atpūtas kompleksa «Žagarkalns» valdes priekšsēdētāja amatu un pagaidām vēl līdz galam nav izlēmis, kā to savienot ar aktiera darbu Dailes teātrī.

Uz augšu