ASV: pēc bin Ladena nāves «Al Qaeda» faktiski izzudusi

FOTO: AFP/LETA

Gadu pēc starptautiskās teroristu organizācijas «Al Qaeda» līdera Osamas bin Ladena likvidācijas «Al Qaeda» tīkls Pakistānā ir faktiski izzudis, tomēr tā atzarojumi joprojām ir drauds, piektdien paziņoja ASV izlūkošanas amatpersonas.

Bin Ladena nāve vēl vairāk vājinājusi «Al Qaeda». un nav ticams, ka grupējums varētu sarīkot 2001.gada 11.septembra uzbrukumiem līdzīgu teroraktu.

«Ir patiesi grūti iedomāties, ka «Al Qaeda» vadošā daļa apkopo resursus, apmācību, talantus, naudu, lai atkārtotu 2001.gada 11.septembra veida uzbrukumu,» žurnālistiem pavēstīja pretizlūkošanas amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

Lai arī «pāragri pasludināt uzvaru, tomēr varētu teikt, ka organizācija, kas mums atnesa 2001.gada 11.septembri, būtībā ir izzudusi», sacīja amatpersona.

Taču «kustība pilnīgi noteikti izdzīvo, bin Ladena filozofija, globālā džihāda ideoloģija izdzīvo, tā izdzīvo daudzās, dažādās vietās ārpus Pakistānas», norādīja amatpersona.

No «Al Qaeda» novirzieniem vislielākās briesmas ASV rada tā atzarojums Jemenā, kur tas guvis spēku un izplata plašu un efektīvu propagandu.

Uz augšu