Bin Ladena ģimeni deportē no Pakistānas

FOTO: AFP/LETA

Pirms nepilna gada nogalinātā starptautiskās teroristu organizācijas «Al Qaeda» ilggadējā vadītāja Osamas bin Ladena ģimene piektdienas rītā deportēta no Pakistānas uz Saūda Arābiju, paziņoja ģimenes advokāts Muhammads Āmirs.

«Jā, viņi tiek deportēti uz Saūda Arābiju,» Āmirs apstiprināja bin Ladena 12 locekļu lielās ģimenes – trīs atraitņu, astoņu bērnu un viena mazbērna – došanos prom no Pakistānas.

Viņš piebilda, ka ģimene tiek vesta ar īpašu reisu. Arī Pakistānas Iekšlietu ministrija apstiprināja lidmašīnas ar bin Ladena ģimenes locekļiem došanos uz Saūda Arābiju, ko paši izvēlējušies par deportācijas mērķi.

Pie mājas Islāmabadā, kur ģimene uzturējās pirms deportācijas, piebrauca balts mikroautobuss, bet bin Ladena atraitnes atteicās tajā iekāpt, jo to bija ielenkuši plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Kad amatpersonas aizsedza mikroautobusa logus, tajā iekāpa arī savulaik pasaulē visvairāk meklētā terorista atraitnes.

Ziņas par deportēšanu jau iepriekš

Sākotnēji ģimenes advokāts Āmirs paziņoja, ka plānots bin Ladena ģimeni deportēt 18.aprīļa rītā, bet radās problēmas ar bin Ladena ģimenes locekļu pasēm. Tās bija plānots atrisināt pāris stundu laikā, tomēr deportācijas process aizkavējās, jo nebija pabeigta visu formalitāšu kārtošana.

Terorista jaunāko un, kā tiek vēstīts, mīļāko sievu no Jemenas Amalu Abdulfatāhu un viņas piecus bērnus pēc tam varētu izraidīt uz Jemenu.

Pakistānas tiesa aprīļa sākumā bin Ladena trim atraitnēm un divām pieaugušajām meitām piesprieda 45 dienas ilgu arestu par nelegālu iebraukšanu un uzturēšanos valstī, kā arī noteica, ka viņas pēc iespējas ātrāk ir jādeportē no valsts.

Viņu advokāts Āmirs žurnālistiem pēc sprieduma nolasīšanas paziņoja, ka aresta termiņš tiek skaitīts no 3.marta, kad viņas oficiāli aizturēja apsūdzībās par nelegālu ierašanos un uzturēšanos Pakistānā. Viņš piebilda, ka arī atlikušo aresta daļu viņas izcietīs savā villā Islāmabadā un Iekšlietu ministrija sāks organizēt viņu deportēšanu.

Atradās varas iestāžu uzraudzībā

Bin Ladena divas atraitnes no Saūda Arābijas un viena sieva no Jemenas, un viņu meitas atradās Pakistānas varas iestāžu uzraudzībā kopš pagājušā gada 2.maija, kad savulaik visvairāk meklēto teroristu pasaulē nogalināja ASV karaflotes specvienības SEAL operācijā Pakistānas pilsētā Abotabadā, kur viņš bija dzīvojis vairākus gadus.

Pakistāna vienmēr uzsvērusi, ka pieskatīs bin Ladena ģimeni, līdz tās locekļus varēs izraidīt uz viņu dzimteni.

Uz augšu