Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sāks nepilsoņu protesta kampaņu «Aliens are coming!»

Biedrības «Par godīgumu un taisnīgumu» valdes locekle Jeļena Bačinska. FOTO: LETA

Nacionālboļševika Lindermana biedrības «Par dzimto valodu» partneri - biedrība «Par godīgumu un taisnīgumu» sāks Latvijas nepilsoņu protesta kampaņu «Aliens are coming!», aicinot visus Latvijas nepilsoņus aktīvi adresēt vēstules visām Eiropas Savienības (ES) institūcijām, lai demonstrētu savu protestu pret Latvijā pastāvošo diskriminējošo situāciju, kam ir etnisks raksturs.

20 gadus esot liegtas tiesības

Šīm vēstulēm ir jākļūst par argumentu ES orgāniem izdarīt spiedienu uz Latvijas valdību un piespiest lemt par balsstiesību piešķiršanu nepilsoņiem pašvaldību vēlēšanās, norādīja biedrības valdes locekle Jeļena Bačinska.

Bačinska atzīmēja, ka jau vairāk nekā 20 gadus Latvijas nepilsoņiem ir liegta virkne politisko, ekonomisko un sociālo tiesību. Dažādas starptautiskās organizācijas vairākkārt sniegušas rekomendācijas Latvijas valdībai, lai tā izbeidz īstenoto diskriminējošo attieksmi attiecībā pret nepilsoņiem, bet neviena rekomendācija nav ņemta vērā.

Latvijā dzīvo 320 000 nepilsoņu

Kā piemērs tiek minēts fakts, ka Latvijas nepilsoņi nevarēja piedalīties nesen notikušajā referendumā par krievu valodu kā otru valsts valodu, kaut gan lielākajai daļai no tiem krievu valoda ir dzimtā valoda. Tāpat nepilsoņi nevar piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Ir izveidojusies paradoksāla un absurda situācija, kad jebkuras ES valsts iedzīvotājs pēc pusgada atrašanās Latvijā ir tiesīgs vēlēt, kā arī kandidēt Latvijas pašvaldību vēlēšanās, bet nepilsoņiem, kuri dzīvo šeit visu savu mūžu, šādas tiesības ir liegtas. Un šādu cilvēku, kuriem ir pilnas tiesības uz savu priekšstāvju ievēlēšanu vismaz pašvaldību līmenī, Latvijā ir 320 000, norāda biedrības pārstāve.

Uz augšu
Back